Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-03-29 | GIS, Mapy, Firma, Software

Dwie nagrody dla Imagisu

Zeszłoroczne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Imagis zostały dostrzeżone przez organizatorów Gali Osobowości i Sukcesy Roku 2014, którzy 24 marca przyznali tej spółce wyróżnienie w kategorii „Firma, która osiągnęła sukces”.


Ilustracja: Dwie nagrody dla Imagisu

Kilka dni po pierwszej nagrodzie Imagis otrzymał kolejną, za wprowadzenie Platformy Lokalizacyjnej MapGO24. Statuetkę „Lokalizatora 2014” firma odebrała 27 marca podczas branżowej konferencji Navigation Trends.

Całkowite przychody netto ze sprzedaży Imagisu na koniec 2013 roku wyniosły prawie 1,5 miliarda złotych, generując ponad 20 milionów złotych zysku operacyjnego. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, wyniki te udało się osiągnąć dzięki akwizycjom, które Imagis przeprowadził w ostatnich latach, przejmując łódzką spółkę Emapa oraz warszawski GPS Konsorcjum.

W ocenie kierownictwa Imagisu w kolejnych latach można spodziewać się podobnych sukcesów, gdyż niezależne prognozy dotyczące rynku nawigacji, lokalizacji i sprzedaży urządzeń mobilnych zapowiadają dalsze wzrosty. Europejska Agencja GNSS szacuje, że liczba sprzedanych urządzeń nawigacyjnych w okresie 2012-22 r. wzrośnie o 181%, zaś przychodów ze sprzedaży w tej branży (sprzęt i oprogramowanie) o 115%. Dla rynku polskiego Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT prognozuje, że w latach 2012-14 sprzedaż smartfonów w Polsce wzrośnie o 65%, a sprzedaż tabletów o nawet 282 %. – Imagis działa i w jednym, i w drugim obszarze tych wzrostowych rynków, dlatego oczekujemy, że zostaniemy ich beneficjentem – mówi prezes Imagisu Marcin Niewęgłowski.

– Obecnie jako grupa kapitałowa pracujemy nad poprawą rentowności naszego biznesu, mocno inwestując w sprzedaż marki własnej SmartGPS oraz w sprzedaż w segmencie GIS, gdzie uzyskujemy najwyższe marże. Nadal jesteśmy zainteresowani kolejnymi akwizycjami i skokowym rozwojem biznesu w części softwarowej. Dlatego prowadzimy rozmowy z potencjalnymi spółkami do przejęcia i nie wykluczamy, że dokonają się one jeszcze w tym roku – podsumowuje prezes Imagisu.

Źródło: Imagis, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Imagis przedstawia platformę do monitorowania

Na dzisiejszej konferencji prasowej (21 marca) grupa Imagis, znana z produkcji map cyfrowych i systemów...

Imagis chce na GPW

Zarząd firmy Imagis (warszawskiego dystrybutora cyfrowych map, rozwiązań nawigacyjnych oraz aplikacji GIS-owych) poinformował, że...

Inwestorzy rozczarowani wynikami Imagisu

Imagis SA – dystrybutor cyfrowych map, oprogramowania GIS oraz urządzeń nawigacyjnych, opublikował...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
przed wojną najbardziej wysunięty na południe punkt granicy Polski miał wsp. geogr. 47°44? i leżał w pow. kosowskim w woj. stanisławowskim?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Cezary Lipert (1920-1987)

Cezary  Lipert  (1920-1987)
Urodził się 23 maja 1920 roku w Rogóżnem koło Lubartowa (Podlaskie). W 1941 roku ukończył szkołę średnią we Lwowie. W czasie wojny pracował w Kostopolu (na Wołyniu) w hucie szkła, następnie w mleczarni i składnicy nasion. Za działalność podziemną...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1923-1925
Wykonano triangulację na obszarze Zagłębia Dąbrowskiego.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama