Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-20| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Monitorowanie satelitarne środowiska przyrodniczego w Rosji


Firma ScanEx w ramach kontraktu na wyposażenie regionalnych stacji naziemnych pozyskujących dane satelitarne w styczniu uruchomiła dwie nowe stacje UniScan.

Jedna z nich znajduje się w Syberyjskim Regionalnym Centrum Sytuacji Kryzysowych w Krasnojarsku oraz w Regionalnym Centrum Sytuacji Kryzysowych w rejonie Wołogda. Na stacjach zainstalowano niewielkie (2,4 m) anteny pozyskujące dane z sześciu satelitów: Terra i Aqua (USA), Spot 2 i 4 (Francja), rosyjskiego Monitor-E oraz kanadyjskiego Radarsat-1. Wybór urządzeń nie był przypadkowy. Informacje przez nie rejestrowane pozwalają przewidywać zagrożenia (np. powodzie, pożary), określać grubość pokrywy śnieżnej czy szacować skutki katastrof naturalnych, albo będące efektem działalności człowieka. O kontrakcie ScanEx pisaliśmy w newsie z 11 grudnia 2006 roku.

Źródło: GIS development


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS