Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-28| GNSS, GIS, Sprzęt, Firma, Software

Lepszy postprocessing w GIS-owym sprzęcie Leica

Szwajcarska firma Leica Geosystems zaprezentowała nową wersję oprogramowania Zeno Office do przetwarzania danych z GIS-owych odbiorników Zeno. Wyróżnia je przede wszystkim dokładniejszy i bardziej wiarygodny postprocessing obserwacji satelitarnych.


Lepszy postprocessing w GIS-owym sprzęcie Leica

Jak zapewnia producent, usprawniony postprocessing pozwala łatwo i szybko zwiększyć dokładność danych zebranych w terenie nawet do poziomu decymetrowego. Dotyczy to także najprostszego odbiornika z serii Leica Zeno, czyli Zeno 5 (fot. obok), wyposażonego w jednoczęstotliwościowy (GPS L1) czip SirfStarIV.

To jednak nie koniec nowości w GIS-owej ofercie firmy Leica. Od teraz jej rozwiązania umożliwiają transmisję danych przestrzennych z terenu (czyli z aplikacji Leica Zeno Field) do biura (Leica Zeno Office) za pośrednictwem działającego w chmurze oprogramowania ArcGIS Online. Nowością jest ponadto polska wersja językowa programu Zeno Office.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS