Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat analiz przestrzennych oraz ich praktycznego wykorzystania w ochronie środowiska. W tegorocznej edycji warsztatów organizatorzy położyli nacisk na możliwość zdobycia praktycznych umiejętności zarówno z zakresu prac terenowych, jak i kameralnego przetwarzania danych.
Uczestnicy warsztatów będą mogli wybrać jedno z czterech szkoleń, na które składać się będą zarówno zajęcia terenowe, jak i kameralne. Zajęcia terenowe, podczas których uczestnicy będą wykorzystywać m.in. odbiorniki GPS, dalmierze laserowe, spektrometry oraz mobilne aplikacje GIS, planowane są pierw-szego dnia warsztatów.
Drugiego dnia odbędzie się krótka sesja referatowa oraz szkolenia kameralne, będące kontynuacją zajęć z pierwszego dnia. Obejmować będą one zagadnienia takie jak: analizy GIS w chmurze, praca s oprogramowaniem Open Source czy teledetekcja. Na koniec zajęć każ-dy uczestnik dostanie certyfikat wystawiony przez firmę prowadzącą szkolenie.
Zgłoszenia przyjmowane będą
od jutra (26 lutego) do 10 kwietnia br. wyłącznie poprzez formularz elektroniczny dostępny na:
gis.tpn.pl/warsztaty.
Uwaga: Pierwszeństwo udziału w warsztatach i poszczególnych szkoleniach mają pracownicy parków narodowych, w drugiej kolejności przyjmowane będą osoby reprezentujące inne instutucje państwowe związane z ochroną środowiska, w razie braku miejsc pod uwagę będzie brana także kolejność zgłoszeń.
Przypomnijmy, że poprzednie edycje warsztatów wzbudziły spore zainteresowanie. W 2011 r. hasłem przewodnim było wykorzystanie GPS w ochronie środowiska, a w 2012 r. – teledetekcji i fotogrametrii.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.