Na SEP – największą konferencję górniczą w Europie – oprócz sesji plenarnej, turnieju wiedzy górniczej oraz wielu występów artystyczny składa się również kilkanaście sesji poświęconych różnym zagadnieniom związanym z eksploatacją złóż. Jedna z nich poświęcona będzie „Geomatyce górniczej”.
Swoją obecność w obradach potwierdzili przedstawiciele zarówno środowisk naukowych jak i przemysłu. Podczas sesji prelegenci będą poruszać zagadnienia, takie jak wykorzystanie technologii GNSS i pomiarów zintegrowanych w pracy zakładów górniczych, zastosowanie języka GML w hydrogeologii i hydrografii, rozwiązania geoinformatyczne do zarządzania pracą kopalni oraz wiele innych.
Nowością jest panel poświęcony skanowaniu laserowemu w warunkach górniczych. Technologia ta od kilku lat dynamicznie wkracza do zakładów górniczych, dlatego też organizatorzy Szkoły postanowili poświęcić temu zagadnieniu osobny czas. Chęć wygłoszenia referatu podczas panelu zgłosili pracownicy działów mierniczych kopalń, producenci rozwiązań sprzętowych i oprogramowania (w tym kilku z zagranicy) oraz przedstawiciele środowiska naukowego. Z pewnością zainteresowanie słuchaczy przykują prezentacje pokazujące trzy różne rozwiązania przeznaczone do skanowania laserowego szybów. Szczególnie cenne będą referaty autorstwa przedstawicieli działów mierniczych, którzy prezentować będą swoje doświadczenia z wykorzystania skanerów laserowych w warunkach polskiego górnictwa węglowego i rud miedzi.
Koszt uczestnictwa w konferencji (24-28 lutego) wynosi 1,8 tys. zł netto.
Więcej informacji i
rejestracja