Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-17| GNSS, Geodezja, Teledetekcja

O geomatyce w górnictwie na konferencji w Krakowie

W dniach 24-28 lutego br. w Hotelu Qubus w Krakowie po raz XXIII odbędzie się Szkoła Eksploatacji Podziemnej. W jej ramach, trzeciego dnia konferencji, przewidziano V edycję sesji „Geomatyka górnicza” poświęconej szeroko pojętym aspektom przetwarzania danych przestrzennych w górnictwie podziemnym.


O geomatyce w górnictwie na konferencji w Krakowie
Na SEP – największą konferencję górniczą w Europie – oprócz sesji plenarnej, turnieju wiedzy górniczej oraz wielu występów artystyczny składa się również kilkanaście sesji poświęconych różnym zagadnieniom związanym z eksploatacją złóż. Jedna z nich poświęcona będzie „Geomatyce górniczej”.

Swoją obecność w obradach potwierdzili przedstawiciele zarówno środowisk naukowych jak i przemysłu. Podczas sesji prelegenci będą poruszać zagadnienia, takie jak wykorzystanie technologii GNSS i pomiarów zintegrowanych w pracy zakładów górniczych, zastosowanie języka GML w hydrogeologii i hydrografii, rozwiązania geoinformatyczne do zarządzania pracą kopalni oraz wiele innych.

Nowością jest panel poświęcony skanowaniu laserowemu w warunkach górniczych. Technologia ta od kilku lat dynamicznie wkracza do zakładów górniczych, dlatego też organizatorzy Szkoły postanowili poświęcić temu zagadnieniu osobny czas. Chęć wygłoszenia referatu podczas panelu zgłosili pracownicy działów mierniczych kopalń, producenci rozwiązań sprzętowych i oprogramowania (w tym kilku z zagranicy) oraz przedstawiciele środowiska naukowego. Z pewnością zainteresowanie słuchaczy przykują prezentacje pokazujące trzy różne rozwiązania przeznaczone do skanowania laserowego szybów. Szczególnie cenne będą referaty autorstwa przedstawicieli działów mierniczych, którzy prezentować będą swoje doświadczenia z wykorzystania skanerów laserowych w warunkach polskiego górnictwa węglowego i rud miedzi.

Koszt uczestnictwa w konferencji (24-28 lutego) wynosi 1,8 tys. zł netto.

Więcej informacji i rejestracja

Sławomir Kubiak


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS