wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-17| GNSS, Geodezja, Teledetekcja

O geomatyce w górnictwie na konferencji w Krakowie

W dniach 24-28 lutego br. w Hotelu Qubus w Krakowie po raz XXIII odbędzie się Szkoła Eksploatacji Podziemnej. W jej ramach, trzeciego dnia konferencji, przewidziano V edycję sesji „Geomatyka górnicza” poświęconej szeroko pojętym aspektom przetwarzania danych przestrzennych w górnictwie podziemnym.


O geomatyce w górnictwie na konferencji w Krakowie
Na SEP – największą konferencję górniczą w Europie – oprócz sesji plenarnej, turnieju wiedzy górniczej oraz wielu występów artystyczny składa się również kilkanaście sesji poświęconych różnym zagadnieniom związanym z eksploatacją złóż. Jedna z nich poświęcona będzie „Geomatyce górniczej”.

Swoją obecność w obradach potwierdzili przedstawiciele zarówno środowisk naukowych jak i przemysłu. Podczas sesji prelegenci będą poruszać zagadnienia, takie jak wykorzystanie technologii GNSS i pomiarów zintegrowanych w pracy zakładów górniczych, zastosowanie języka GML w hydrogeologii i hydrografii, rozwiązania geoinformatyczne do zarządzania pracą kopalni oraz wiele innych.

Nowością jest panel poświęcony skanowaniu laserowemu w warunkach górniczych. Technologia ta od kilku lat dynamicznie wkracza do zakładów górniczych, dlatego też organizatorzy Szkoły postanowili poświęcić temu zagadnieniu osobny czas. Chęć wygłoszenia referatu podczas panelu zgłosili pracownicy działów mierniczych kopalń, producenci rozwiązań sprzętowych i oprogramowania (w tym kilku z zagranicy) oraz przedstawiciele środowiska naukowego. Z pewnością zainteresowanie słuchaczy przykują prezentacje pokazujące trzy różne rozwiązania przeznaczone do skanowania laserowego szybów. Szczególnie cenne będą referaty autorstwa przedstawicieli działów mierniczych, którzy prezentować będą swoje doświadczenia z wykorzystania skanerów laserowych w warunkach polskiego górnictwa węglowego i rud miedzi.

Koszt uczestnictwa w konferencji (24-28 lutego) wynosi 1,8 tys. zł netto.

Więcej informacji i rejestracja

Sławomir Kubiak


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS