wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-12-02| GIS, Imprezy

Zapowiedź Barbórki z geoinformatyką w tle na AGH

Jedną z atrakcji pierwszego dnia centralnych obchodów święta Barbórki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (5 grudnia) będzie 54. Konferencja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego, w ramach której odbędą się liczne sesje tematyczne.


Zapowiedź Barbórki z geoinformatyką w tle na AGH <br />
fot. JP
fot. JP
W tym roku w sekcji „Geoinformatyka” znalazła się rekordowa liczba 18 referatów. Swoje dokonania zaprezentują w niej studenci z KNGK Geoinformatyka oraz Koła Naukowego Geos Informatica. Młodych naukowców oceniać będzie jury, w którego składzie znajdą się pracownicy Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska oraz Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Na autorów najlepszych referatów czekać będą nagrody finansowe oraz drobne upominki ufundowane przez AGH. Dodatkowo laureat konkursu zaproszony zostanie na uroczyste obchody Barbórki. W trakcie wystąpień poruszone zostaną m.in. zagadnienia GIS-owe oraz tematyka związana z przetwarzaniem chmur punktów ze skanowania laserowego.

Uroczysta inauguracja konferencji odbędzie się o godzinie 8:30 w budynku głównym AGH, a referaty z sekcji „Geoinforamtyka” prezentowane będą na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Zwieńczeniem sesji ma być wyjazd naukowy KNGK Geoinformatyka w dniach 13-15 grudnia do Zawoi, gdzie zostanie podsumowana tegoroczna konferencja oraz odbędą się warsztaty OpenStreetMap.

Więcej informacji i lista referatów

Źródło: Naukowa Sieć Studentów Geoinformatyki, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS