wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-29| GIS, Imprezy

Dyskutują o GIS-ie w ochronie przyrody

W Fojutowie – w sercu Borów Tucholskich i rezerwatu biosfery o takiej samej nazwie – trwa dzisiaj (29 listopada) drugi dzień konferencji naukowej poświęconej systemom informacji geograficznej wykorzystywanym w zarządzaniu obszarami chronionymi.


Dyskutują o GIS-ie w ochronie przyrody <br />
fot. Jan Wielgosz
fot. Jan Wielgosz
Na spotkanie przyjechali twórcy i użytkownicy systemów GIS, dostawcy technologii, danych oraz usług danych – w sumie ponad setka osób będących przedstawicielami ośrodków naukowych, instytucji oraz firm prywatnych. Jest to reprezentacja z całej Polski – i to zarówno w przekroju południkowym, od Gdańska do Zakopanego, jak i równoleżnikowym, od Szczecina do Goniądza w Biebrzańskim Parku Narodowym.

W pierwszym dniu obrad odbyła się sesja plenarna oraz 3 sesje referatowe (połowa z przewidzianych 42 prezentacji), na których poruszona została tematyka zastosowań GIS-u oraz analiz i planowania przestrzennego. Na dziś zaplanowano 3 sesje, w tym te dotyczące geoportali i rejestrów środowiskowych oraz narzędzi i aplikacji. Stoiska wystawiło kilka firm, m.in.: Esri Polska, Intergraph Polska, MGGP Aero, Geocom, Apogeo, oraz Instytut Geodezji i Kartografii. Z okazji konferencji ukazała się monografia naukowa składająca się z 23 rozdziałów, która opisuje przykłady zastosowań narzędzi geoinformatycznych w zarządzaniu, badaniu i analizie obszarów chronionych.

Konferencję organizuje Tucholski Park Krajobrazowy wspólnie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, a honorowego patronatu udzielili dziekani wydziałów UMK w Toruniu – Nauk o Ziemi oraz Biologii i Ochrony Środowiska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS