W trakcie spotkania zaprezentowano trzynaście referatów, wśród których na szczególną uwagę zasłużyło wystąpienie Urszuli Umińskiej z University of Seul. Podczas wideokonferencji prelegentka przedstawiła tajniki dynamicznie rozwijającego się GIS-u w stolicy Korei Południowej oraz jego liczne zastosowania. W trakcie paneli dyskusyjnych swoje miejsce znalazła również sesja posterowa, na którą uczestnicy zgłosili aż dwadzieścia cztery prace.
Nasze uroczystości miały nie tylko charakter naukowy. Zorganizowaliśmy również gry i konkursy dla studentów i uczniów szkół średnich. Obchody rozpoczęliśmy już 18 listopada, kiedy to 10 zespołów stanęło do walki w zawodach zwanych geopodchodami. Równie dużą popularnością cieszył się konkurs na najładniejszą mapę. Zwycięzcy nagrodzeni zostali w trakcie konferencji i otrzymali upominki przygotowane przez naszych sponsorów. To jednak nie był koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Uczestnicy mogli podziwiać pokaz technologii LiDAR oraz bezzałogowego aparatu latającego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również szkolenia, w trakcie których możliwe było zapoznanie się z aplikacją ArcGIS. Na zakończenie uczestnicy konferencji mogli poszerzyć swoje umiejętności podczas kursu z autoprezentacji.
fot. Tomasz OstojskiWładzom uczelni, sponsorom, komitetowi naukowemu, osobom zaangażowanym w przygotowania oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy. Już dzisiaj zaczynamy przygotowania do przyszłorocznych obchodów dnia GIS.