Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2013-11-26 | GIS, Imprezy

Nie tylko o geoportalu województwa na Dniu GIS w Łodzi

Światowe święto użytkowników i pasjonatów systemów informacji geograficznej po raz trzeci obchodzono na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.


Ilustracja: Nie tylko o geoportalu województwa na Dniu GIS w Łodzi <br />
fot. Marta Nalej, Iwona Jażdżewska
fot. Marta Nalej, Iwona Jażdżewska

Obchody otworzył prodziekan WNG Bogdan Włodarczyk, a swoją wiedzą i pasją do GIS-u z uczestnikami spotkania dzielili się zarówno przedstawiciele uczelni, jak też firm i administracji. Zaprezentowano m.in.:
• możliwości nowego Geoportalu Województwa Łódzkiego (Justyna Trzos-Lisicka z Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego);
• Portal Geostatystyczny jako narzędzie do przestrzennej wizualizacji danych statystycznych (Radosław Jabłoński i Adam Graboś z Centrum Informatyki Statystycznej);
• możliwości wykorzystania GIS i danych LiDAR w analizie warunków hydrograficznych obszarów miejskich na przykładzie osiedla Nowosolna w Łodzi (Małgorzata Stolarska i Grzegorz Łukasiewicz z firmy WIND-HYDRO).
• zagadnienia źródeł i formatów danych wykorzystywanych przy tworzeniu modeli klimatycznych (Joanna Wibig z Uniwersytetu Łódzkiego);
• możliwości aplikacji ArcGIS Online (Marta Samulowska z firmy Esri Polska).

Z kolei Marta Walasek, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, zaprezentowała wykonaną w ramach swojej pracy magisterskiej aplikację dla urządzeń mobilnych przewodnik po Łodzi pn. „Łódź Kieruje”. Dariusz Dzionek z Biura Infrastruktury Technicznej Urząd Miasta Zduńska Wola podzielił się swoimi doświadczeniami z zakresu zbiorów informacji przestrzennej wykorzystywanych w samorządzie miejskim i ich interoperacyjności. Natomiast Mariusz Stępniewski i Małgorzata Saciuk z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi pokazali modele 3D miasta oraz proces ich tworzenia i możliwości wykorzystania. A Rita Sobczyk z firmy Intergraph, która ogłosiła konkurs „daj cynk”.

W przerwie konferencji, uświetnionej słodkim poczęstunkiem, można było podziwiać zdjęcia skośne Łodzi, których wystawę zorganizowała Miejska Pracowania Urbanistyczna.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia był zespół pracowników Zakładu Geoinformacji Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego pod kierownictwem Iwony Jażdżewskiej (Marcin Jaskulski, Łukasz Lechowski i Marta Nalej). Patronat nad wydarzeniem objęła firma Esri Polska, a sponsorami konferencji byli: Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych oraz firma WIND-HYDRO. Do organizacji wydarzenia aktywnie włączyło się również Koło Naukowe PIKSEL, proponując uczestnikom udział w quizie z wiedzy o GIS i geoinformacji, w którym na zwycięzców czekały nagrody w postaci gadżetów i książek („Infrastruktura informacji przestrzennej w UML” i „Z dziejów kartografii Mazowsza i ziem sąsiednich”) przekazanych przez patrona medialnego i sponsora wydarzenia – redakcję miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

W GISday 2013 w Łodzi (13 listopada) wzięło udział około 100 osób. Byli to przedstawiciele urzędów i firm związanych z GIS, studenci UŁ oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i Koluszek. Organizatorzy planują za rok kolejną imprezę z tego cyklu.

Marta Nalej


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Bardzo przepraszam, nie byłem prezentowany, gdyż chwilowo się ukrywam. Nie chcę aby inne województwa dokonały haniebnego procederu kopiowania. Chcę być czymś unikalnym w skali kraju.
  
 2 
lipa moje ulubione strony na tzw gis ziemi lodzkiej to: Uprzejmie informujemy, że trwają prace techniczne związane z aktualizacją Bazy Adresowej Województwa Łódzkiego. Dane Bazy Adresowej Województwa Łódzkiego znajdują się również w Geoportalu Województwa Łódzkiego www.geoportal.lodzkie.pl
  
Uczestnicy A koński GIS był prezentowany?
  



zobacz też:

Premiera geoportalu województwa łódzkiego w ośmiu odsłonach

Na uruchomionym właśnie geoportalu województwa łódzkiego można znaleźć nie tylko mapy...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
49,7% powierzchni Polski leży na wysokości 100-200 metrów nad poziomem morza?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wojciech Albiński (1935-2015)

Wojciech  Albiński (1935-2015)
Ceniony pisarz i geodeta, który przez 40 lat pracował w Afryce. Urodził się 27 stycznia 1935 roku we Włochach (obecnie dzielnica Warszawy). Z Polski wyjechał w 1963 roku na wycieczkę do Paryża, sześć lat po ukończeniu studiów na Wydziale Geodezji i...
więcej

strzałka w dółGeodaty
ok.1422-1428
Prosdocimo de Beldomandis (ok. 1370-1428), włoski matematyk i muzyk, pisze traktat o miernictwie.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2