wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-20| GIS, Mapy, Software

Zbieraj dane z ArcGIS na tablecie

Firma Esri zaprezentowała nowe wersje aplikacji mobilnej Collector for ArcGIS oraz oprogramowania do monitorowania danych Operations Dashboard for ArcGIS.


Zbieraj dane z ArcGIS na tablecie

Mobilna aplikacja Collector for ArcGIS do zbierania danych przestrzennych w terenie dotychczas dostępna była dla smartfonów z systemami Android oraz iOS. Od wersji 10.2 z jej zalet mogą korzystać także użytkownicy tabletów, co dzięki większemu ekranowi powinno ułatwić pracę z programem. Nowością jest ponadto możliwość zbierania nie tylko punktów, ale także linii i poligonów. Aplikacja pozwala również na podgląd informacji o aktualnej dokładności odbiornika GPS wbudowanego w smartfon lub tablet.

Zbieranie danych w terenie często wymaga wprowadzania tych samych informacji dla różnych punktów lub różnych informacji w jednym punkcie. By przyspieszyć tego typu zadania, Esri wzbogaciło Collectora o funkcję kopiowania ostatnio wprowadzonych współrzędnych lub atrybutów.

Operations Dashboard for ArcGIS działa z kolei na komputerach desktopowych i tabletach z systemem Windows. Aplikacja przeznaczona jest dla decydentów i umożliwia im bieżącą analizę spływających danych przestrzennych z wykorzystaniem cyfrowych map, wykresów, diagramów czy wskaźników liczbowych. W wersji 10.2 producent postawił nacisk przede wszystkim na ułatwienia w przeszukiwaniu i przeglądaniu. Użytkownicy zyskali np. możliwość przeszukiwania danych z listy, przeglądania zdjęć, wykresów czy załączników tekstowych w wyskakujących okienkach, a także filtrowania rekordów po czasie względnym (pozwala to wyświetlić dane zebrane np. w ciągu ostatniej godziny).

Obie aplikacje są bezpłatne dla subskrybentów usługi ArcGIS Online oraz użytkowników oprogramowania Portal for ArcGIS.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS