wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-19| GIS, Mapy, Ludzie, Instytucje

Wojskowi geografowie odznaczeni

15 listopada żołnierze zawodowi oraz pracownicy Wojskowego Centrum Geograficznego obchodzili swoje święto.


Wojskowi geografowie odznaczeni

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku przybyłemu na uroczystość szefowi Geografii Wojskowej płk. Andrzejowi Merskiemu przez zastępcy szefa WCG ppłk. Józefowi Mikuskowi. W dalszej części uroczystości szef Centrum płk Krzysztof Ziemkiewicz podziękował kadrze i pracownikom wojska za sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy i służby w WCG. Z kolei płk Andrzej Merski, dziękując za profesjonalne podejście do realizowanych zadań, wskazał na coraz to nowe wyzwania stojące przed geografią wojskową – trwające i planowane międzynarodowe projekty, w których uczestniczy i będzie uczestniczyć Służba Geograficzna WP.

Prowadzący uroczystość ppłk rez. Andrzej Dziewianowski odczytał rozkazy o nadaniu odznaczeń i medali resortowych. Dekoracji dokonał szef Geografii Wojskowej wraz z szefem WCG. Postanowieniem prezydenta RP za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej złotym medalem „Za długoletnią służbę” odznaczeni zostali Jerzy Borowy oraz Mirosław Dębski.

Decyzją ministra obrony narodowej za długoletnią, wzorową służbę w Wojsku Polskim złoty medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” otrzymał płk Krzysztof Ziemkiewicz.

Rozkazem szefa Sztabu Generalnego za szczególne osiągnięcia podczas pełnienia służby w Wojskach Lądowych i Sztabie Generalnym WP Odznakę Honorową Wojsk Lądowych przyznano ppłk. Jarosławowi Dąbrowskiemu.

Rozkazem Szefa Geografii Wojskowej za znaczące osiągnięcia szkoleniowe i produkcyjne związane z realizacją zadań zabezpieczenia geograficznego tytuł honorowy Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej z odznaką
w III stopniu otrzymał ppłk Józef Mikusek. Pamiątkowe odznaki WCG przyznano z kolei: płk. Tadeuszowi Zawadzkiemu, ppor. Bartoszowi Zawierusze oraz ppor. Andrzejowi Bielskiemu.

Źródło: WCG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A jak tam vmapy szanowni panowie wojskowi z odznaczeniami? :) Coś chyba słabo to idzie
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS