Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-13| GNSS, Sprzęt

CORRECT, czyli elastyczne korekty w sprzęcie NovAtela

Kanadyjska firma NovAtel (część grupy Hexagon) zapowiedziała wprowadzenie nowej technologii łączenia korekt satelitarnych z różnych źródeł.


CORRECT, czyli elastyczne korekty w sprzęcie NovAtela

Jak tłumaczy Jason Hamilton z NovAtela, technologia CORRECT jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy coraz częściej chcą w jednym miejscu zakupić nie tylko odbiornik GNSS czy antenę, ale także dostęp do poprawek. Pozwala ona ponadto tworzyć na bazie jednej płyty OEM rozwiązania nawigacyjne w różnej cenie i o różnej dokładności.

Od I kwartału 2014 r. technologia CORRECT będzie implementowana w odbiornikach z płytami NovAtel OEM6, co ma wymagać stosownej aktualizacji firmware’u. Do wyboru będą trzy typu rozwiązań:
1) PPP, czyli precise point positioning – dzięki precyzyjnym danym o orbitach satelitów GNSS dostarczanych przez internet możliwe będzie wyznaczanie pozycji z decymetrową dokładnością na całym świecie.
2) Dane PPP dostarczane za pomocą satelitarnego sygnału TerraStar.
3) Poprawki RTK dla GPS lub opcjonalnie GPS+GLONASS. Autorskie rozwiązanie RT-2 ma zapewniać krótki czas inicjalizacji, kontrolę jakości, dokładność 1 cm + 1 ppm oraz możliwość pracy na wektorach dłuższych niż 40 km.

Szczegóły tej oferty mają być podane przez producenta jeszcze w tym miesiącu, gdy wypuści do testów wersję beta tej usługi.

Źródło: NovAtel, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS