wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2006-02-22| GNSS, Geodezja, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Mapy samochodowe Siemensa


Firma Siemens pracuje nad systemem nawigacyjnym z trójwymiarowymi mapami. Taka realistyczna prezentacja ulic i skrzyżowań pozwoli kierowcom na łatwiejsze dotarcie do celu, nawet w mało znanym terenie. W porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami, VDO Automotive Siemensa ma możliwość wyświetlania obrazu widocznego przez kierowcę z różnych poziomów skrzyżowań na autostradach.

Użytkownicy za pomocą jednego przycisku będą mogli także uzyskać informacje, takie jak czas otwarcia, ceny biletów wstępu i numery telefonów do muzeów, teatrów itp. Według planów firmy system obejmie 100 największych miast w Europie. Z uwagi na dużą liczbę danych będzie on korzystał z twardego dysku.
Na finalny obraz na ekranie złożą się cztery różne cyfrowe produkty: numeryczny model terenu, warstwa budynków 3D i ich konturów, zdjęcia satelitarne i mapy ulic.
System będzie również służył kierowcom samochodów terenowych, gdyż model terenu obejmie także obszary z dala od dróg.
W wersji zawansowanej, kamera zainstalowana z przodu samochodu będzie nagrywać znaki sygnalizacji świetlnej i znaki drogowe, a ich zdigitalizowany obraz znajdzie się na ekranie. VDO Automotive wejdzie na rynek w 2008 r.

geodezja

Siemens


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt