Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-22| GNSS, Geodezja, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Mapy samochodowe Siemensa


Firma Siemens pracuje nad systemem nawigacyjnym z trójwymiarowymi mapami. Taka realistyczna prezentacja ulic i skrzyżowań pozwoli kierowcom na łatwiejsze dotarcie do celu, nawet w mało znanym terenie. W porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami, VDO Automotive Siemensa ma możliwość wyświetlania obrazu widocznego przez kierowcę z różnych poziomów skrzyżowań na autostradach.

Użytkownicy za pomocą jednego przycisku będą mogli także uzyskać informacje, takie jak czas otwarcia, ceny biletów wstępu i numery telefonów do muzeów, teatrów itp. Według planów firmy system obejmie 100 największych miast w Europie. Z uwagi na dużą liczbę danych będzie on korzystał z twardego dysku.
Na finalny obraz na ekranie złożą się cztery różne cyfrowe produkty: numeryczny model terenu, warstwa budynków 3D i ich konturów, zdjęcia satelitarne i mapy ulic.
System będzie również służył kierowcom samochodów terenowych, gdyż model terenu obejmie także obszary z dala od dróg.
W wersji zawansowanej, kamera zainstalowana z przodu samochodu będzie nagrywać znaki sygnalizacji świetlnej i znaki drogowe, a ich zdigitalizowany obraz znajdzie się na ekranie. VDO Automotive wejdzie na rynek w 2008 r.

geodezja

Siemens


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS