Pierwszym dystrybuowanym przez spółkę produktem BAE Systems jest aplikacja Socet GXP. Pierwotnie wykorzystywana przez instytucje wojskowe (jako Socet SET), od kilku lat jest dostępna również komercyjnie. Jest to oprogramowanie, które zawiera kompletny zbiór narzędzi do zadań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych z możliwością fuzji i analizy różnych typów/formatów danych bez potrzeby korzystania z dodatkowego specjalistycznego software’u, co znacznie redukuje czas realizacji projektu.
Socet GXP oferuje narzędzia do tworzenia i opracowywania produktów ze: zdjęć lotniczych, zobrazowań satelitarnych, danych LiDAR i SAR, danych wektorowych i obrazów wideo. Daje możliwość przeprowadzania zautomatyzowanej, dokładnej, wielosensorowej triangulacji i ortorektyfikacji, przetwarzania i analizy zobrazowań, interaktywnego modelowania i wizualizowania w 3D, automatycznego generowania i edytowania NMP/NMPT, manualnego lub automatycznego pozyskiwania danych wektorowych 2D/3D wraz z teksturowaniem, dostępu do baz danych GIS, wykonania zaawansowanych analiz wideo oraz generowania raportów z analiz przestrzennych.
Drugi produkt w ofercie Polkartu to GXP Xplorer – samodzielna aplikacja serwerowa do zarządzania danymi, umożliwiająca łatwe i efektywne ich lokalizowanie, odświeżanie i udostępnianie. Program daje dostęp do danych rozproszonych w różnych lokalizacjach: zobrazowań, NMT/NMPT, danych wektorowych, dokumentów GeoPDF, map, wykresów, raportów, prezentacji PowerPoint, wideo, dokumentów tekstowych itp. Użytkownik może być informowany o pojawiających się nowych danych i modyfikacjach istniejących plików, które spełniają zdefiniowane przez niego kryteria. Xplorer jest szczególnie użyteczny w sytuacjach kryzysowych, kiedy to jednym z najważniejszych czynników powodzenia jest czas dotarcia do danych.
Oprogramowanie BAE Systems początkowo używane było przez służby wojskowe i organizacje militarne wielu krajów. Na przykład Socet GXP było jednym z głównych narzędzi do przetwarzania danych geoprzestrzennych w operacjach wojskowych w Iraku czy Afganistanie. Aplikację stosowały także amerykańskie zespoły szybkiego reagowania w czasie huraganu Katrina (Nowy Orlean, Luizjana, sierpień 2005 r.) oraz do monitorowania wybrzeża Zatoki Meksykańskiej po wycieku ropy naftowej (kwiecień-wrzesień 2010 r.).