wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-10| Geodezja, GIS, Sprzęt

Nowe dalmierze TruPulse dla oszczędnych i wymagających

Amerykańska firma Laser Technology zaprezentowała dwa nowe modele dalmierzy laserowych z popularnej serii TruPulse. Pierwszy zaprojektowano dla „oszczędnych profesjonalistów”, a drugi – dla wymagających znacznie większej dokładności i wytrzymałości.


Nowe dalmierze TruPulse dla oszczędnych i wymagających

W ocenie producenta TruPulse 200L pozwala na wykonywanie profesjonalnych pomiarów na dystansie do 1750 m z wykorzystaniem wbudowanego inklinometru, ale jego cena odpowiada raczej „rekreacyjnym” dalmierzom. Urządzenie mierzy inklinację z dokładnością pół stopnia, a odległości – 1 metra. Pracę z dalmierzem ułatwiają różne tryby celowania – na najdalszy obiekt, najbliższy, pomiar ciągły czy filtrowanie przeszkody.

Model z wyższej półki to TruPulse 200X. Mierzy na odległość do 2,5 km z dokładnością 4 cm i 0,1 stopnia. Wyróżnia go szczelna obudowa (zgodna z normą IP56), a także możliwość bezprzewodowego wysyłania pomiarów do smartfonów, komputerów czy odbiorników GPS oraz opcja integracji z rozwiązaniem LTI TruAngle do pomiarów 3D.

Źródło: Laser Technology, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do redaktora Jerzego Królikowskiego Szanowny Panie, określenie "mierzy kąty" może być bardzo mylne w przypadku tych dalmierzy. Otóż one nie są wyposażone w kompas (sugerujący pomiar kątów) tylko w inklinometr wyznaczający wychylenie osi celowej od poziomu (w stopniach lub procentach).
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS