Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-06-26| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Najwyższa gęstość chmury od Riegla

Podczas odbywającej się w Wiedniu konferencji użytkowników Riegla (25-27 czerwca), ta austriacka spółka zaprezentowała LMS-Q1560 – nowy model lotniczego dwukanałowego skanera laserowego.


Najwyższa gęstość chmury od Riegla

Instrument zintegrowany jest z jednostką pomiarową IMU/GNSS oraz cyfrową kamerą 80 Mpx (opcjonalnie może być wyposażony w jeszcze jedną dodatkową kamerę, np. na podczerwień). System mierzy średnio 532 tys. pkt/s, a jego maksymalna prędkość to 800 tys. pkt./s. Z pułapu 2 km i przy prędkości 110 węzłów urządzenie skanuje do 300 km kw. Może także pracować w trybie MTA (multiple-time around) pozwalającym na wysyłanie impulsu laserowego nim poprzedni powróci do skanera. Sprzyja to gęstemu skanowaniu z dużego pułapu.

Nowością jest także możliwość kierowania promienia lasera w przód i w tył, co powinno ułatwić np. pomiar wzdłuż wąskich ulic czy górzystych terenów. Wraz ze skanerem oferowany jest ponadto nowy rejestrator danych gotowy przyjmować nawet do 150 GB/s dla każdego kanału.

W ocenie producenta skaner powinien się sprawdzić w projektach wymagających pomiaru rozległych obszarów z dużego pułapu. Riegl chwali się także, że LMS-Q1560 oferuje obecnie najwyższą gęstość chmury punktów spośród wszystkich dostępnych na rynku modeli lotniczych skanerów laserowych.

Źródło: Riegl, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama