Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-11| Sprzęt, Prawo

Getac w strefach zagrożonych wybuchem

W odpowiedzi na potrzeby użytkowników od dziś (11 czerwca) dwa urządzenia Getaca – Z710 i PS336 – są dostępne w sprzedaży w wersji z certyfikatem zgodności z dyrektywą ATEX, czyli mogą pracować w strefie zagrożonej wybuchem.


Getac w strefach zagrożonych wybuchem

Użytkowanie zwykłego sprzętu elektronicznego w strefach o podwyższonej zawartości palnych oparów nie jest bezpieczne. By uregulować tę kwestię, Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej wydały dyrektywę ATEX. Definiuje ona zasadnicze wymagania, które muszą być spełnione przez każde urządzenie przeznaczone do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Nowy pancerny tablet Z710-Ex rekomendowany jest do pracy w miejscach, gdzie korzystanie z urządzenia elektronicznego niespełniającego odpowiednich norm zagraża życiu. Urządzenie odporne jest na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy, wibracje i zapewnia pyło- i wodoszczelność zgodnie z normą IP65. Pracuje pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean. Zastrzeżona przez markę Getac technologia LumiBond oferuje ultraczuły ekran dotykowy, który ułatwia kontrolę oraz zapewnia możliwość obsługi nawet w rękawicach. Tablet może być wyposażony w czytnik kodów kreskowych 1D/2D oraz zintegrowany modem 3G (można go również używać jako telefonu).

Z kolei Getac PS336-Ex to wszechstronny rejestrator. Jego funkcjonalność można rozszerzyć dzięki wymiennemu modułowi FlexiConn, wyposażając w czytnik kodów kreskowych, czytnik RFID lub moduł Bluetooth dalekiego zasięgu. Sprzęt doskonale sprawdza się w geodezji jako kontroler GPS. Oprócz tego, że spełnia wyśrubowaną normę pyło- i wodoszczelności IP68, teraz można go używać w strefach zagrożonych wybuchem.

Źródło: Getac, AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS