Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-10| GNSS, Sprzęt

H200 Crescent Vector - nowy moduł OEM

Firma Hemisphere GNSS Inc. wprowadziła do swojej oferty moduł OEM H200 Crescent Vector GNSS umożliwiający wyznaczanie z wysoką dokładnością położenia, azymutu oraz wysokości.


H200 Crescent Vector - nowy moduł OEM

Moduł umożliwia jednoczesny odbiór i przetwarzanie sygnałów L1 GPS/GLONASS, gwarantując precyzyjne wyznaczenie azymutu oraz niezawodne określenie położenia. Dzięki opatentowanej technologii Hemisphere GNSS Compass Vector umożliwiającej współpracę modułu z dwiema niezależnymi antenami możliwe jest określenie azymutu oraz kątów wychylenia. Jeśli zainstalujemy anteny w odległości 5 m od siebie, azymut zostanie wyznaczony z błędem średnim 0,02°. Możliwość pracy w wielu różnych trybach gwarantuje uzyskiwanie dokładności pomiarowych od submetrowych do centymetrowych.

W przypadku aplikacji lądowych OEM H200 świetnie nadaje się do zadań związanych z pozycjonowaniem kamer cyfrowych, anten oraz sterowaniem maszyn – w rolnictwie, przemyśle wydobywczym czy budownictwie. W przypadku aplikacji morskich moduł OEM H200 może znaleźć zastosowanie w systemach do pomiarów batymetrycznych i hydrograficznych; oraz w systemach sterujących pracą pogłębiarek.

H200 Vector Compass umożliwia pracę w trybach SBAS, OmniSTAR oraz RTK. W urządzeniu została zastosowana autorska technologia Hemisphere SureTrackTM optymalizująca wykorzystanie odbieranych sygnałów GPS i GLONASS oraz gwarantująca wysoką wydajność pracy. Firma Hemisphere GNSS oferuje różnorodne anteny GNSS do współpracy z H200; w zależności od wymagań danej aplikacji.

Produkt jest dostępny w sprzedaży od czerwca br.

Źródło: MAXNET Lech Wereszczyński


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS