wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-06-10| GNSS, Sprzęt

H200 Crescent Vector - nowy moduł OEM

Firma Hemisphere GNSS Inc. wprowadziła do swojej oferty moduł OEM H200 Crescent Vector GNSS umożliwiający wyznaczanie z wysoką dokładnością położenia, azymutu oraz wysokości.


H200 Crescent Vector - nowy moduł OEM

Moduł umożliwia jednoczesny odbiór i przetwarzanie sygnałów L1 GPS/GLONASS, gwarantując precyzyjne wyznaczenie azymutu oraz niezawodne określenie położenia. Dzięki opatentowanej technologii Hemisphere GNSS Compass Vector umożliwiającej współpracę modułu z dwiema niezależnymi antenami możliwe jest określenie azymutu oraz kątów wychylenia. Jeśli zainstalujemy anteny w odległości 5 m od siebie, azymut zostanie wyznaczony z błędem średnim 0,02°. Możliwość pracy w wielu różnych trybach gwarantuje uzyskiwanie dokładności pomiarowych od submetrowych do centymetrowych.

W przypadku aplikacji lądowych OEM H200 świetnie nadaje się do zadań związanych z pozycjonowaniem kamer cyfrowych, anten oraz sterowaniem maszyn – w rolnictwie, przemyśle wydobywczym czy budownictwie. W przypadku aplikacji morskich moduł OEM H200 może znaleźć zastosowanie w systemach do pomiarów batymetrycznych i hydrograficznych; oraz w systemach sterujących pracą pogłębiarek.

H200 Vector Compass umożliwia pracę w trybach SBAS, OmniSTAR oraz RTK. W urządzeniu została zastosowana autorska technologia Hemisphere SureTrackTM optymalizująca wykorzystanie odbieranych sygnałów GPS i GLONASS oraz gwarantująca wysoką wydajność pracy. Firma Hemisphere GNSS oferuje różnorodne anteny GNSS do współpracy z H200; w zależności od wymagań danej aplikacji.

Produkt jest dostępny w sprzedaży od czerwca br.

Źródło: MAXNET Lech Wereszczyński


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS