Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-05-17| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja

Studenci kartują bioróżnorodność Poznania

Działająca w ramach Koła Naukowego Przyrodników Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Sekcja BioGIS realizuje projekt Interaktywnego Atlasu Różnorodności Biologicznej Moraska.


Studenci kartują bioróżnorodność Poznania

Udostępnione przez MGGP Aero ortofotomapy RGB campusu UAM, znajdującego się w północnej części Poznania – Moraska, wraz ze zgromadzonymi przez sekcję danymi abiotycznymi i biotycznymi zostaną wykorzystane do stworzenia cyfrowej mapy, która wejdzie w skład interaktywnego atlasu. Inicjatywa, która realizowana jest przez studentów od kwietnia 2012 roku, ma na celu:
• stworzenie wektorowej bazy danych środowiskowych kampusu UAM oraz okolic przy współpracy z zainteresowanymi sekcjami Koła Naukowego Przyrodników,
• wyznaczenie obszarów cennych przyrodniczo i zagrożonych czynnikami antropogenicznymi, wymagającymi ochrony i stałego monitoringu,
• stworzenie kompleksowego opracowania w formie monografii atlasowej Moraska dotyczącej bogactwa gatunkowego, jego zagrożeń i potrzeb czynnej ochrony,
• opracowania ogólnodostępnego mapowego serwisu internetowego z możliwością przeglądania warstw tematycznych,
• zbudowanie w przyszłości środowiskowej bazy danych dla kolejnych zagrożonych antropopresją północnych części Poznania – Umultowa i Radojewa, które wraz z Moraskiem tworzą zwarty kompleks przyrodniczo-przestrzenny.

W lipcu 2012 r. akcję objął patronatem rektor UAM. Projekt został także doceniony na płaszczyźnie krajowej we wrześniu 2012 roku, wygrywając konkurs na najlepszy poster na XXI Ogólnopolskiej Konferencji Fotointerpretacji i Teledetekcji w Toruniu. Natomiast w grudniu 2012 r. przedsięwzięcie wygrało II edycję konkursu Grantów Studenckich Dziekana Wydziału Biologii.

Planowane zakończenie pierwszej fazy projektu to grudzień 2013 roku.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama