wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-05-17| Sprzęt

Getac prezentuje pancerny serwer

Tajwańska firma Getac opracowała X500. Jak się chwali, to pierwsze urządzenie łączące możliwości laptopa o wzmocnionej obudowie oraz serwera.


Getac prezentuje pancerny serwer

Getac X500 umożliwia sprawne stworzenie mobilnego centrum dowodzenia. Zapewnia szybką i skuteczną konsolidację danych, komunikację i prostą łączność bez potrzeby transportu dużych paneli serwerów. Dzięki temu urządzenie może być szybko i bezpiecznie przeniesione na miejsce katastrofy, wypadku czy do innej tymczasowej lokalizacji.

X500 Rugged Mobile Server jest napędzany przez procesor Intel Core i7-820QM 1,73 GHz Quad Core oraz posiada wbudowany kontroler RAID. Oznacza to, że użytkownicy mogą przetwarzać duże ilości danych i mają możliwość ciągłego backupu. Oprócz 500 GB podstawowego dysku urządzenie posiada 5 chronionych dodatkowych slotów na dyski, co daje możliwość rozbudowy pamięci do 5 TB. Komputer dodatkowo zawiera oprogramowanie zaprojektowane tak, by ułatwić wyświetlanie, monitorowanie i konfigurowanie przechowywanych danych w kompaktowym systemie przenośnym.

X500 Rugged Mobile Server działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows Server 2012, dlatego może połączyć wiele urządzeń w prywatnej chmurze, gwarantując przy tym bezpieczeństwo gromadzonych danych. Bezprzewodowa komunikacja odbywa się za pomocą zintegrowanej karty WLAN z zasięgiem do 1 km.

Getac X500 Rugged Mobile Server posiada certyfikaty wojskowe świadczące o możliwości pracy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych np. w wilgoci czy przy ujemnych temperaturach. Dzięki solidnej i szczelnej obudowie jest też odporny na wstrząsy, wibracje, wodę i pył.

X500 mierzy 41,1 x 31,7 x 11,6 cm i waży 8,57 kg. Pierwsze zamówienia będą realizowane pod koniec maja 2013 r. Orientacyjny koszt X500 to ok. 35 tys. zł.

Źródło: Elmark Automatyka


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS