wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2005-12-28| GNSS, Geodezja, GIS, Instytucje

Testowy satelita systemu Galileo na orbicie!


Po 6 latach od podpisania przez Komisję Europejską i Europejską Agencję Kosmiczną kontraktu na opracowanie wstępnego projektu budowy systemu Galileo na orbicie został umieszczony pierwszy satelita europejskiego systemu nawigacyjnego. Urządzenie nazwano GIOVE-A (Galileo In-Orbit Validation Element), co po włosku znaczy Jowisz. Jest to ukłon w stronę Galileusza, który w XVII wieku odkrył satelity Jowisza.

Start satelity planowano początkowo na 26 grudnia, ale po wykryciu problemów w naziemnej stacji kontrolnej przesunięto go na 28 grudnia. Tego dnia o godzinie 6.19 czasu środkowoeuropejskiego rakieta Sojuz wraz z satelitą została wystrzelona z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Po 3 godzinach 42 minutach i 31 sekundach GIOVE-A znalazł się na swojej orbicie. Drugi satelita – GIOVE-B – ma zostać wystrzelony również w tym roku.

ESA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt