wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-03-29| GNSS, Sprzęt, Firma

Pierwsze zastosowania Galileo

Specjaliści z firmy Fugro Seastar AS wykonali jako pierwsi lokalizację przy wykorzystaniu precyzyjnego serwisu europejskiego systemu nawigacji Galileo.


Pierwsze zastosowania Galileo
Fugro z niecierpliwością oczekiwała okazji do zademonstrowania lokalizacji w czasie rzeczywistym z użyciem serwisu PPP Galileo. Stało się to po wyniesieniu na orbitę (12 października ub.r.) kolejnych dwóch satelitów systemu. Konstelacja liczy obecnie cztery aparaty, czyli minimum do określenia pozycji. Tuż po aktywacji drugiej pary satelitów 12 marca br. pierwsze wyznaczenie współrzędnych przeprowadzili specjaliści z ESA. 18 marca dokonali tego inżynierowie z Fugro Seastar.

Obecnie Fugro generuje korekty orbity i zegara Galileo, które mogą być wykorzystane w prowadzonym przez nią serwisie G2 (poprawki na bazie sygnałów GPS/GLONASS, decymetrowa dokładność wyznaczania współrzędnych).
Ilustracja pokazuje parametry serwisu Fugro z wykorzystaniem trzech różnych systemów nawigacji satelitarnej.

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Fajtłapy mogli się nas zapytać, jak to zorganizować. Poszło by teraz Galileo 3 z podtytułem usprawnienia do usprawnień i cośtam by dłubali:)
odpowiedz zgłoś
może trzba ogłośić przetrag za wiki... umieszczenie wszystkich satelitów na orbicie planowo miała zakończyć się do 2008, następny termin to 2012... życia mojego zabraknie by doczekać.
odpowiedz zgłoś
ile? Super. Z ciekawości chciałbym się zapytać forumowiczów, czy ktoś wie ile do tej pory kosztował system Galileo?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS