Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-03-04| Teledetekcja, Software, Imprezy

LPS i Imagine w wersji 2013 zintegrowane

Firma Intergraph z końcem 2012 roku wypuściła na rynek nową wersję aplikacji fotogrametrycznej LPS 2013 ściśle zintegrowanej z produktem teledetekcyjnym Imagine 2013. Bliżej z nowym rozwiązaniem będzie można zapoznać się podczas Intergraph Roadshow 2013.


LPS i Imagine w wersji 2013 zintegrowane

Połączenie tych dwóch platform w jeden spójny pakiet stworzyło potężny system, dzięki któremu możemy wykorzystywać dane pochodzące z wielu źródeł i różnych typów (takich jak raster, wektor czy LiDAR), dla których zdjęcia są punktem wyjścia do dalszych analiz, takich jak np. klasyfikacja, detekcja zmian między obrazami pozyskanymi w różnym czasie czy konwersja formatów plików (obsługa około 180 formatów danych GIS). LPS2013 został również zintegrowany z flagowym produktem fotogrametrycznym firmy Intergraph ImageStation Automatic Triangulation (ISAT).

LPS 2013 wyposażany został w przyjazny dla użytkownika interfejs, umożliwiający uzyskanie poprawnych wyników nawet nowicjuszom w dziedzinie fotogrametrii. W skład pakietu LPS 2013 wchodzi kilka funkcjonalnych modułów:
LPS Core – w szczególności umożliwia pracę z projektami fotogrametrycznymi; zawiera Imagine w wersji Advantage 2013, dzięki któremu możemy wykonywać zaawansowane analizy teledetekcyjne i modelowanie przestrzenne jednocześnie z danymi fotogrametrycznymi.
LPS Stereo – umożliwia pomiar, pozyskiwanie, edycję obiektów w środowisku wizualizacji stereoskopowej.
LPS ATE – automatyczne generowanie numerycznych modeli terenu w projektach obejmujących nawet setki zdjęć.
LPS Terrain Editor – umożliwia wizualizację, weryfikację i edycję numerycznych modeli terenu.
LPS eATE – automatyczne generowanie gęstej chmury punktów z obrazów stereoskopowych; alternatywa do skaningu lotniczego LiDAR, dodatkowo umożliwia wytworzenie chmury punktów z zasobów archiwalnych, które mogą być cennym materiałem w pracach archeologicznych, konserwatorskich czy do określenia historycznego stanu wałów przeciwpowodziowych oraz powierzchni i pokrycia terenów obszarów nadrzecznych.
ORIMA – zawansowana aerotriangulacja.

Źródło: Paweł Pręcikowski


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama