wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-22| Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Międzynarodowy konkurs kartograficzny dla dzieci


Na stronie GUGiK ukazała się informacja o kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego dla dzieci im. Barbary Petchenik. Jest on organizowany od 1993 roku co dwa lata przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną (zgodnie z harmonogramem międzynarodowych konferencji MAK).

Naczelne hasło Konkursu brzmi "Moje widzenie mapy świata", ale każda edycja ma swój temat przewodni. Hasłem obecnej VII edycji konkursu, ponownie będzie "Wiele narodów - jeden świat (Many nations - one world)", czyli "Co dziś łączy, a co dzieli narody świata". Międzynarodowy finał tego konkursu odbędzie się w Moskwie podczas obrad Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej (4-10 sierpnia 2007).
W Polsce organizacji konkursu patronuje Narodowy Komitet ds. Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii, a prace organizacyjne prowadzą Instytut Geodezji i Kartografii oraz Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Do tej pory polska edycja konkursu dotyczyła uczniów klas V i VI szkół podstawowych z obszaru Warszawy i okolic. W roku bieżącym przewidywane jest rozszerzenie na 5 innych miast (Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków i Lublin). Międzynarodowy regulamin konkursu zakłada prawo wysłania przez każdy kraj tylko pięciu prac wybranych w eliminacjach krajowych. O przebiegu poprzednich edycji konkursu w kraju i nagrodzonych przez MAK polskich autorach prac pisaliśmy łamach GEODETY.

Bliższych informacji nt. konkursu udziela Bożena Ogorzelska, Katedra Kartografii Uniwersytetu Warszawskiego, tel. (0 22) 552-06-71, bogorzel@uw.edu.pl

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS