|2013-01-18|
Geodezja, Edukacja, Ludzie, Instytucje
Dziarscy seniorzy z WGiK
Na Politechnice Warszawskiej odbyło się dzisiaj (18 stycznia) uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Geodezji i Kartografii poświęcone pracownikom Wydziału, którzy odeszli na emeryturę w ostatnich dwóch latach. Są wśród nich profesorowie, adiunkci, wykładowcy oraz pracownicy administracyjni.
Okolicznościowe pisma i upominki odebrali z rąk dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii prof. Aliny Maciejewskiej:
prof. dr hab. Aleksandra Bujakiewicz prof. dr hab. Stanisław Białousz prof. dr hab. Piotr Skłodowski (fot.) prof. dr hab. Wojciech Wilkowski dr hab. Jerzy Balcerzak, prof. nzw. PW dr Henryk Gałach dr Zenon Kaczyński dr Ryszard Preuss dr Michał Stankiewicz Ewa Fedoryszyn-Wolff.
Osiągnięcia Wydziału zawdzięczamy konkretnym osobom. Każdy pracownik wnosi wartość dodaną na rzecz Wydziału. Z pokorą, serdecznością i szacunkiem odnoszę się do Waszych osiągnięć – powiedziała dziekan Alina Maciejewska, dziękując seniorom za wkład pracy. Zaakcentowała potrzebę korzystania z ich doświadczenia i wiedzy. Podziękowania składali również studenci, a także dr hab. Andrzej Pachuta, prodziekan ds. studenckich i prezes wydziałowego koła SGP.
Prof. Piotr Skłodowski jako najstarszy zabrał głos w imieniu seniorów. Nie tylko podziękował za miłą uroczystość i docenienie pracy emerytowanych pracowników, ale przypomniał również kilka szczegółów z historii Wydziału, takich jak niemal fabryczny huk dochodzący z Wylęgarni powodowany pracą kilkudziesięciu arytmometrów obsługiwanych przez studentów czy pierwszy komputer Odra, który zajmował dwa pokoje. Anegdoty z życia Wydziału przytaczali również prof. Białousz oraz prof. Bujakiewicz.
Do życzeń kierowanych do seniorów dołączył się dr Antoni Szafranek, który… zagrał na organkach Hymn Geodezji podchwycony przez całą salę. Obszerny pokaz zdjęć ukazujących historię Wydziału przygotowała dr Katarzyna Osińska-Skotak. Przewijały się na nich kolejne roczniki studentów, pokolenia wykładowców, w tym także dzisiejsi seniorzy.
Dziekan Maciejewska zapowiedziała, że takie spotkania staną się stałym zwyczajem na Wydziale. Z kolei prof. Skłodowski zaproponował opracowanie kroniki Wydziału na stulecie jego istnienia, które zbliża się wielkimi krokami. Jak powiedział: warto to zrobić, dopóki jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają przeszłość i mogą przekazać tę pamięć potomnym.
Zobacz zdjęcia w Galerii
Katarzyna Pakuła-Kwiecińska
|