Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2013-01-09 | Imprezy

O technologiach pomiarowych wkrótce na PW

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza na II edycję konferencji z cyklu „Geodezyjne technologie pomiarowe” (23-25 maja, Gmach Główny PW).


Ilustracja: O technologiach pomiarowych wkrótce na PW

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z najnowszymi geodezyjnymi technikami i technologiami pomiarowymi oraz dostępnym na rynku systemami pozycjonowania.

Zaprezentowane zostaną różne aspekty specjalistycznych technologii pomiarowych, m.in.: • naziemne (stacjonarne i mobilne) oraz lotnicze systemy pomiarowe, • bezzałogowe platformy lotnicze (UAV), • nowoczesne techniki pomiarowe w geodezji inżynieryjno-przemysłowej, • georeferencja danych źródłowych pozyskiwanych z pułapu lotniczego i naziemnego, • integracja danych laserowych i obrazowych.

W programie zaplanowano: 2 sesje naukowe (zagraniczną i krajową), blok tematyczny prezentujący szerokie spektrum możliwości wykorzystania technologii pomiarowych, pokaz najnowszych osiągnięć firm produkujących sprzęt i oprogramowanie, a także warsztaty (praktyczna obsługa sprzętu i oprogramowania),

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa sprzętu oraz systemów pomiarowych w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej i na placu przed Gmachem PW (przewidywany udział ponad 20 wystawców z kraju i zagranicy). Dodatkowo w Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnym w Józefosławiu odbędzie się Geopiknik – czas geodezyjnego relaksu połączony z możliwością zweryfikowania systemów pomiarowych w terenie.

Impreza organizowana jest przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej przy współpracy z Radą Doktorantów Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Wydziałową Radą Samorządu Geodezji i Kartografii PW.

Poprzednie spotkanie z cyklu odbyło się w 2009 r. i poświęcone było skanerom laserowym.

Patronat medialny nad konferencją objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mobilne skanowanie na Motławie
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
przed wojną najbardziej wysunięty na południe punkt granicy Polski miał wsp. geogr. 47°44? i leżał w pow. kosowskim w woj. stanisławowskim?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wojciech Pachelski (1939-2018)

Wojciech Pachelski (1939-2018)
Naukowiec, nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie opracowania danych pomiarowych w geodezji i kartografii oraz modelowania informacji geograficznej. Urodził się w kwietniu 1939 r. w Warszawie. Był absolwentem stołecznego Technikum...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1822
George Biddell Airy (1801-92), fizyk i astronom brytyjski, oblicza parametry elipsoidy ziemskiej. Elipsoida Airy'ego znalazła zastosowanie w systemie odniesień przestrzennych w Wielkiej Brytanii.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2