wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2012-12-12| Geodezja, Ludzie

Usuną mierniczych przysięgłych z Wikipedii?

Staraniem jednego z geodetów na polskiej Wikipedii zamieszono listę mierniczych przysięgłych. Część z wikipedystów uważa jednak, że jest ona niezgodna z zasadami projektu i domaga się jej usunięcia.


Usuną mierniczych przysięgłych z Wikipedii?
Autorem hasła „Mierniczy przysięgły” jest Zenon Paszkowski – emerytowany geodeta uprawniony. Jego ojciec, Leopold Kleofas Paszkowski, w latach 1929-39 wykonywał zawód mierniczego przysięgłego. W jego archiwum Zenon Paszkowski odnalazł unikalną broszurę pt. „Wykaz mierniczych przysięgłych upoważnionych w myśl ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. do wykonywania prac mierniczych na obszarze całego Państwa”. Obejmuje ona okres od daty wejścia w życie powyższej ustawy do września 1932 r. Zainspirowała ona go do napisania artykułu pt. „Mierniczy przysięgły” i opublikowania na stronach polskiej Wikipedii, gdzie dotychczas brak było takiego tematu.

Częścią artykułu była lista mierniczych przysięgłych, uzupełniona o dekrety z okresu od września 1932 r. do sierpnia 1939 r. Jak pisze do redakcji Geoforum.pl Zenon Paszkowski, praca nad nią zajęła kilka miesięcy. Społeczność wikipedystów odłączyła jednak tę listę od zasadniczego artykułu i umieściła w tzw. poczekalni, gdzie toczy się dyskusja nad jej przyszłością. Część z nich uważa, że nie spełnia ona kryteriów artykułu encyklopedycznego i postuluje jej usunięcie. Ostatecznie o przyszłości listy zadecyduje głosowanie internautów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Lista mierniczych przysięgłych w Wikipedii Dobry wieczór. Problem leży w pewnych brakach Wikipedii. Brak tworów idealnych. Hasło mogłoby być częścią hasła głównego "Mierniczy przysięgły", jednak jego wyłączenie jest konsekwencją ilości informacji zawartych w liście, a ponieważ w Wikipedii brak tworu typu dodatek, uzupełnienie, suplement, do danego hasła, zatem jako osobny twór może być w pewnym stopniu sprzeczna z przyjętymi zasadami istnienia osobnych haseł. Zatem mamy pewną kwadraturę koła. Pozdrawiam z Wikipedii. Paweł Zaręba

mierniczowie przysięgli woj.kieleckiego Przecież to historia.Komu to przeszkadza? Ci geodeci przecież już nie żyją!!!Patrz http://www.sgp-kielce.pl/2301.html

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt