Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-11| GNSS, Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software

Nowe stacje naziemne w Rosji


Rosyjska firma ScanEx wygrała kontrakt Banku Światowego na aktualizację sieci RosHydroMet – rosyjskiej sieci hydrometeorologicznej i monitorowania środowiska. Nad projektem jej modernizacji Bank Światowy pracuje od 2005 roku. Przeznaczył na ten cel 130 mln dolarów.

Głównym celem projektu jest zwiększenie jakości prognoz i serwisów przygotowywanych przez RosHydroMet. Umożliwi to m.in. przewidywanie klęsk żywiołowych i lepsze przygotowywanie się do nich. W ramach prac zmodernizowane zostaną m.in.: centrum meteorologiczne w Moskwie, archiwum danych w Obnińsku, regionalne centrum meteorologiczne w Nowosybirsku oraz laboratorium geofizyczne w Petersburgu. ScanEx dostarczy 3 stacje naziemne UniScan-24, które rejestrują dane w paśmie X oraz 12 małych zespołów do pracy w paśmie L. Nowe stacje powstaną w Nowosybirsku, Chabarowsku i Niżnym Nowogrodzie. Będą one służyły do rejestrowania i przetwarzania danych z satelitów Terra/Aqua, Radarsat-1, a także będą kompatybilne z satelitami SPOT-4 i EROS-A. Nowe stacje naziemne mają być operacyjne w połowie przyszłego roku.

Źródło: ScanEx


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS