Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-01| Geodezja, Edukacja, Ludzie, Imprezy

Dobrze być inżynierem

Aleksandra Hofman (na fot. z dziekan Aliną Maciejewską) jest jedną z dwustu czterdziestu osób nowo przyjętych na Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Inauguracja roku akademickiego 2012/13 tradycyjnie odbyła się w szczelnie wypełnionej Małej Auli.


Dobrze być inżynierem
Uroczystość otworzyła dziekan Wydziału prof. Alina Maciejewska, witając zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi byli dziekani: prof. Witold Prószyński, prof. Krystyna Czarnecka, prof. Piotr Skłodowski, prof. Stanisław Białousz oraz prof. Andrzej Makowski. W imieniu rektora przemawiał prof. Stanisław Wincenciak, prorektor ds. rozwoju. Europoseł Jolanta Hibner, absolwentka Politechniki Warszawskiej, zwięźle zauważyła, że dobrze jest być inżynierem i w Polsce, i na świecie.

Kazimierz Bujakowski, główny geodeta kraju, nawiązując do niedawnego forum nt. kształcenia w zakresie geodezji i kartografii, powiedział, że monitorowanie losów absolwentów pozwoli poprawić wymianę informacji między uczelniami a administracją i przedsiębiorstwami. Prof. Bogdan Ney jako przewodniczący Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej mówił o synergii między kierunkami na warszawskim Wydziale, czyli geodezją i kartografią a gospodarką przestrzenną. Jerzy Gaździcki, przewodniczący Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, życzył absolwentom, aby nie zamykali się w swoich specjalnościach i byli otwarci na kontakty międzynarodowe.

Na immatrykulację złożyło się ślubowanie przyszłych żaków oraz odebranie indeksów przez 20 z nich. Inauguracja była także okazją do wręczenie nagród rektora. Indywidualnie otrzymali je dr hab. Katarzyna Osińska-Skotak, dr hab. Dariusz Gotlib oraz Tomasz Olszak. Nagrody zespołowe otrzymały zespoły prof. Edwarda Nowaka oraz prof. Aleksandry Bujakiewicz. Talenty organizacyjne rektor docenił u prof. Witolda Prószyńskiego oraz dr. Janusza Walo.

Studenci wręczyli jeszcze Złote Kredy swoim najlepszym nauczycielom, Katarzyna Osińska-Skotak wygłosiła wykład poświęcony teledetekcji w badaniu Ziemi i już rozległo się Gaudeamus. Nowy rok akademicki został rozpoczęty.

Następnie goście udali się na spotkanie okolicznościowe, a studenci do sali 119, gdzie wręczano im indeksy, legitymacje, załatwiano pierwsze formalności. Nowi przyjęci nawiązywali też pierwsze kontakty z samorządem studenckim. Ciekawostką jest to, że jedna ze studentek otrzymała indeks z numerem 250 000.Zobacz zdjęcia z Fotogalerii

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS