Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-31| Geodezja, Prawo, Edukacja

Nowe wydanie publikacji nt. podziałów nieruchomości

Właśnie ukazało się najnowsze, trzecie wydanie publikacji Zygmunta Bojara pt. „Podziały nieruchomości. Komentarz”.


Nowe wydanie publikacji nt. podziałów nieruchomości
Autor w sposób kompleksowy porusza problematykę procedur i zasad obowiązujących przy podziałach nieruchomości. W sposób jasny i czytelny omawia relacje przepisów z zakresu podziałów nieruchomości z innymi przepisami, w tym z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, dróg publicznych, spółdzielni mieszkaniowych czy własności lokali.

Trzecie wydanie publikacji, zgodne ze stanem prawnym na koniec lipca br., zostało uzupełnione o nowe regulacje, m.in. rozporządzenie MSWiA z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (DzU nr 263, poz. 1572). Istotnym zagadnieniem w obecnym wydaniu ksiązki jest sprawa przyjęcia granic nieruchomości podlegającej podziałowi, a w szczególności prawidłowe oznaczenie przyjęcia jej granic zewnętrznych. Do publikacji dodany został ponadto osobny rozdział dotyczący podziałów nieruchomości rolnych i leśnych.

Tak jak we wcześniejszych wydaniach autor porusza problematykę związaną ze spółdzielczością mieszkaniową, omawia szczegółowo całokształt ogólnej, skomplikowanej problematyki związanej z porządkowaniem stanów prawnych, która determinuje możliwość realizacji przekształceń własnościowych w spółdzielniach mieszkaniowych.

Książkę liczącą 412 stron opublikowało Wydawnictwo Gall; jest już dostępna w księgarni GEODETY.

Źródło: Wyd. Gall, AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS