wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-27| GNSS, Firma, Przetargi

Kto chce sprzedać odbiorniki drogowcom?

W przetargu zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na dostawę 32 odbiorników GNSS-RTK wypłynęły trzy oferty.


Kto chce sprzedać odbiorniki drogowcom? <br />
fot. JK
fot. JK
Otwarto je 21 sierpnia. Do przetargu stanęły firmy:
• Leica Geosystems – wartość oferty 1,177 mln zł brutto;
• Geotronics Polska – 1,594 mln zł;
• Trimtech – 1,716 mln zł.

GDDKiA przewidziała na realizację zamówienia 1,3 mln zł brutto. Wybierając najkorzystniejszą ofertę, zamawiający będzie się kierować wyłącznie kryterium ceny.

Zamawiane instrumenty mają śledzić systemy GPS, GLONASS, Galileo i Compass, wyznaczać pozycję z częstotliwością do 20 Hz i odbierać poprawki RTK, DGPS i EGNOS. Powinny także móc pracować jako stacja bazowa. W zastawie musi się ponadto znaleźć zewnętrzna antena, a także kontroler z klawiaturą QWERTY i procesorem minimum 533 MHz wraz z oprogramowaniem polowym. Zamawiający wymaga, by oprogramowanie, antena, odbiornik i rejestrator pochodziły od tego samego producenta. Przedmiotem przetargu jest także minimum 2-letnia gwarancja oraz przeprowadzenie szkoleń z obsługi zestawu.

Źródło: GDDKiA o. Zielona Góra, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Stara prawda: żeby coś kupić trzeba mieć pieniądze :-) Jajcarze
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
No wszystko tylko nie sprzedaż TPI :( Chłopaki sobie radzą mimo wszystko choć nie jest to "topowy" sprzęt. Co do zakupu - prawdę mówiąc trudno zrozumieć po co GDDKiA kupuje ten sprzęt. Znów zacznie się wywalanie kasy na szkolenia a zanim te urządzenia zaczną pracować to będą już za stare a serwis makabrycznie drogi.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie "przez" tylko "pod". Leica ostatnio bierze wszystko, może jednak prawdziwe są pogłoski o kupnie TPI przez Leica'e?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
ustawione przez Leica
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
O drogowcach... Taaaaa.....tylko po co im ten sprzęt. Już pozjadali wszystkie rozumy, biorą się za wszystko. Bo tylko wyniki kontroli przeprowadzonej przez GDDKiA będą "jedynie słuszne", nawet jeżeli goście nie maja o tym zielonego pojęcia. pewnie chcą zaoszczędzić na geodetach.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
kontrola no to sie zacznie sprawadzanie przez drogowcow mostow i poziomow w czasie budowy. bo skoro maja dxf i xyh w urzadzeniu gps to maja wszystko.
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS