Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-06| Geodezja, GIS, Firma, Prawo, Instytucje

Chiny stawiają na geoinformację

Chiny wprowadzą wkrótce posunięcia preferujące rozwój sektora geoinformacyjnego.


Chiny stawiają na geoinformację
W 2020 roku ma to dać produkty i usługi o łącznej wartości 157 mld dolarów. Założenia polityki mają być opublikowane w tym miesiącu przez władze państwowe. Propozycje zawierać będą m.in. ulgi podatkowe i inne środki wspierające sektor geoinformacyjny.

Według zastępcy dyrektora państwowego biura geodezji, kartografii i geoinformacji Wang Chunfenga celem rządu jest utworzenie z sektora geoinformacyjnego jednego ze strategicznych wschodzących chińskich przemysłów.

W ubiegłym roku wartość produktów i usług geoinformacyjnych wyniosła w Chinach ponad 23 mld dolarów i była wyższa o 50% niż rok wcześniej. Mimo to sektor ten jest mniejszy od innych. Na przykład wspierana przez rząd chiński branża oprogramowania zanotowała w 2011 r. produkcję na poziomie 230 mld dolarów.

Według Xu Yongqinga, zastępcy dyrektora z Centrum Badań i Rozwoju Administracji, chińskie firmy z branży geoinformacyjnej są małe i trudno im konkurować na globalnym rynku. Jednym ze środków, które pomogą im w rozwoju będzie uruchomienie chińskiego systemu nawigacji satelitarnej Beidou.

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS