Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-27| Sprzęt

Laser do pracy nie tylko we wnętrzach

CST/berger LL20 to prosty i łatwy w obsłudze laser liniowy do pracy na mniejszych budowach


Laser do pracy nie tylko we wnętrzach

Dzięki solidnej konstrukcji CST/berger LL20 można stosować zarówno do prac w pomieszczeniach, jak i w terenie. Dołączony do niego odbiornik LD3 umożliwia pracę w promieniu 80 metrów od instrumentu. Intuicyjna obsługa lasera gwarantuje szybkość wykonywanych prac, np. podczas kontroli wysokości przy pracach fundamentowych, pozycjonowaniu szalunków lub ustalaniu punktów odniesienia. Dokładność niwelacyjna lasera liniowego LL20 wynosi 0,15 mm na metr.

Zintegrowany mechanizm wahadłowy z tłumieniem magnetycznym zapewnia automatyczną niwelację lasera w czasie poniżej 4 sekund, co gwarantuje szybką i dokładną pracę. Odchylenia do 4 stopni są korygowane automatycznie. Wyposażony w gwinty 5/8” oraz 1/4” laser jest przystosowany do pracy na statywach budowlanych, a także na lekkich statywach fotograficznych (statyw i łata miernicza są dostępne w ofercie akcesoriów dodatkowych). LL20 posiada klasę ochrony przed pyłem i wilgocią IP55, dzięki czemu jest odporny nawet na działanie bezpośrednich strumieni wody.

Laser jest dostępny w komplecie z odbiornikiem LD3. Cechą szczególną tego odbiornika jest możliwość wyboru trybów pracy. W standardowym pracuje w promieniu do 20 metrów. Jeśli wymagane są większe dystanse, można przełączyć się na tryb długodystansowy. W nim odbiornik umożliwia pracę w odległości do 80 metrów od lasera. Dokładność pracy można ustawić na 1,5 lub 3 mm na metr. Odbiornik LD3, podobnie jak LL20, posiada klasę ochrony IP55.

Laser liniowy CST/Berger LL20 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 3110 zł netto. W zestawie znajduje się walizka z odbiornikiem LD3 i uchwytem oraz 6 bateriami AA.

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS