Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-26| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kto zeskanuje polskie wybrzeże?

23 lipca odbyło się otwarcie ofert w przetargu na skanowanie laserowe morskiej strefy brzegowej w granicach administracyjnych urzędów morskich w Szczecinie, Słupsku i Gdyni (edycja 2012).


Kto zeskanuje polskie wybrzeże?  <br />
fot. NASA
fot. NASA
Zamawiający, czyli Urząd Morski w Szczecinie, gotowy był wyłożyć na zamówienie blisko 484 tys. złotych. Tylko jedna z 9 ofert nie przekroczyła tej kwoty. Swoje propozycje złożyli (w kolejności od najtańszej):
1) ZUI Apeks Gdańsk (347 tys. zł),
2) MGGP Aero Tarnów (517 tys. zł),
3) Gispro Szczecin i Geomar Szczecin (608 tys. zł),
4) PGI Compass Kraków (625 tys. zł),
5) Fotokart Szczecin, BLOM Aerofilms (637 tys. zł),
6) OPEGIEKA Elbląg (978 tys. zł),
7) Eurosystem SA Chorzów (1079 tys. zł),
8) Eurosense Nadarzyn (1092 tys. zł),
9) Tukaj Mapping Central Europe Kraków (1350 tys. zł).

Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Zwycięzca przetargu będzie musiał pozyskać chmurę punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 8 pkt/m kw. oraz zdjęcia lotnicze w rozdzielczości 10 cm. Na ich podstawie należy opracować ortofotomapę (piksel: 15 cm), numeryczny model terenu i pokrycia terenu (siatka grid: 0,5 m, dokładność: 30 cm), a także metadane. Realizacja zamówienia ma być ukończona do połowy listopada. Opracowania te mają być wykonane dla następujących rejonów w pasie o szerokości 500 m:
• IA – brzeg Bałtyku od granicy z Niemcami do kanału w Dźwirzynie – 84 km,
• IB – brzegi (wraz z wyspami) Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Kanału Piastowskiego, Starej Świny, Cieśniny Dziwny, Zalewu Kamieńskiego – 226 km,
• II – brzeg Morza Bałtyckiego od kanału w Dźwirzynie do wschodniego skraju j. Serbsko (tu szerokość pasa wyjątkowo wynosi 700 m) – 171 km,
• III – brzeg Morza Bałtyckiego od wschodniego skraju j. Serbsko do zachodniego krańca Mierzi Helskiej wraz z Półwyspem Helskim – 124 km.

Poprzednią edycję skanowania wybrzeża rozstrzygnięto we wrześniu 2010 roku. Przetarg na te prace wygrały tarnowskie firmy MGGP SA i MGGP Aero z umową o wartości 538 tys. zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS