Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-24| GIS, Teledetekcja, Software

Miasto 3D w kilka godzin

Podczas rozpoczętej wczoraj (23 lipca) międzynarodowej konferencji użytkowników oprogramowania Esri firma Astrium GEO-Information Services zaprezentowała nową technologię szybkiego i automatycznego generowania trójwymiarowych modeli miast.


Miasto 3D w kilka godzin

Na razie spółka nie zdradza szczegółów rozwiązania. Wiadomo jedynie, że aplikacja Street Factory jest rozszerzeniem oprogramowania Pixel Factory. W całkowicie automatyczny sposób przetwarza ona ukośne zobrazowania lotnicze oraz zdjęcia wykonane z poziomu ulicy do postaci oteksturowanych i precyzyjnych trójwymiarowych modeli zabudowy. Dane te gotowe są nawet w kilka godzin po pozyskaniu zobrazowań.

Wraz ze Street Factory oferowana jest także przeglądarka danych, która oprócz wizualizacji danych w 3D umożliwia wykonywanie pomiarów czy przeprowadzanie analiz powodziowych.

Źródło: Astrium GEO-Information Services, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS