Obie spółki mają kontynuować działalność pod nazwą DigitalGlobe. Będzie to największa firma na światowym rynku zajmująca się dostarczaniem zobrazowań satelitarnych. Zgodnie z porozumieniem dotychczasowi udziałowcy DigitalGlobe będą mieli 64% udziałów w nowym przedsiębiorstwie, a GeoEye – 36%. Nowy zarząd będzie się składał z 10 członków – 6 będzie pochodziło z dotychczasowego zarządu DigitalGlobe, a czterech – z GeoEye.
W ostatnich miesiącach obie spółki podejmowały już nieudane próby przejęcia swojego konkurenta. Jest to związane przede wszystkim z kurczącymi się zamówieniami amerykańskiego rządu w ramach programu EnhancedView, a zlecenia te stanowiły ponad połowę przychodów obu tych spółek. Analitycy przewidywali więc, że jedna z tych firm nie wytrzyma konkurencji, ze wskazaniem na GeoEye.
Firma DigitalGlobe aktualnie dysponuje wysokorozdzielczymi satelitami teledetekcyjnymi: QuickBird (wystrzelony w 2001 roku), WorldView-1 (2007 r.) i WorldView-2 (2009 r.). W planach spółka ma budowę aparatu WorldView-3, który ma znaleźć się na orbicie za dwa lata.
Konstelacja GeoEye składa się natomiast z satelitów Ikonos (1999 r.) oraz GeoEye-1 (2008 r.). Za rok ma do nich dołączyć GeoEye-2.