Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-23| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Europejski geoportal wyróżniony na szczycie klimatycznym

Podczas konferencji ONZ Rio+20 w Rio de Janeiro wybrano 100 najlepszych i najciekawszych rozwiązań dbających o zrównoważony rozwój naszej planety. Wśród nich znalazł się serwis mapowy Eye on Earth.


Europejski geoportal wyróżniony na szczycie klimatycznym
Geoportal ten powstał na zlecenie Europejskiej Agencji Środowiskowej (EEA). Bazuje on na technologii firm Microsoft oraz Esri (w tym m.in. platformie ArcGIS Online). Serwis udostępnia w sieci dane dotyczące m.in. zanieczyszczenia powietrza i wody oraz hałasu w krajach członkowskich EEA, a także umożliwia dzielenie tymi zasobami przez użytkowników witryny.

Geoportal EEA jest jednym ze 100 rozwiązań, które znalazły się na liście Sustainia 100. Wyróżniono na niej różnorodne projekty opracowane w 56 krajach z 6 kontynentów. Każdy z nich jest jednocześnie nominowany do Sustainia Award, która zostanie przyznana jeszcze w tym roku podczas szczytu klimatycznego w Kopenhadze.

– Wyróżnienie portalu Eye on Earth jest istotnym wyrazem uznania dla dzielenia się danymi. Mam nadzieję, że nagroda ta przekona jeszcze więcej osób i organizacji do włączenia się we współtworzenie tego serwisu – powiedziała Jacqueline McGlade, dyrektor wykonawczy EEA.

Źródło: Esri Inc., JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS