Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-16| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje, Kataster

Wałbrzyska ewidencja już w sieci

Na stronach Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu ruszył internetowy serwis mapowy udostępniający lokalną ewidencję gruntów oraz inne zasoby danych przestrzennych.


Wałbrzyska ewidencja już w sieci

Portal bazuje na technologii Ewid firmy Geomatyka Kraków. W wersji publicznej na razie oferuje warstwy m.in.: ewidencji gruntów, użytkowania terenu, granic administracyjnych oraz danych podkładowych (OpenStreetMap, WMS-y z Geoportalu itp.). Dostępne narzędzia umożliwiają: wyszukiwanie działek i adresów, odczyt podstawowych informacji dotyczących działek, pomiar odległości i powierzchni, sprawdzenie rodzaju zabudowy i funkcji budynku oraz numeru księgi wieczystej. Więcej danych i narzędzi, po zalogowaniu, oferują moduły: portal geodety, portal rzeczoznawcy oraz portal katastralny.

– Wdrożenie tego systemu, to przejście z systemu analogowego w cyfrowy, to jakby przesiąść się z malucha w mercedesa najwyższej klasy – mówiła Alicja Meusz, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego obecna w starostwie podczas konferencji prasowej nt. wdrożenia systemu.

Źródło: SP w Wałbrzychu, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS