Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-11| GIS, Mapy

Geoportal.gov.pl w nowej odsłonie

Pod koniec zeszłego tygodnia udostępniono publicznie do testów wydajnościowych nową wersję rządowego Geoportalu.


Geoportal.gov.pl w nowej odsłonie

Jest ona dostępna bez konieczności logowania pod banerem Geoportal 2 w prawej części strony głównej lub pod adresem http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/.

Starsza wersja serwisu (wciąż dostępna) bazuje na oprogramowaniu firmy Intergraph. Nowe wydanie opracowano z wykorzystaniem aplikacji iMap firmy GISPartner. Na pierwszy rzut oka wyróżnia je prostszy, ale i uboższy interfejs. Można go jednak łatwo rozbudować, klikając na ikonę pełnej wersji portalu (duże oko). Generalnie możliwości nowego serwisu są podobne do starszego Geoportalu. Nowościami są m.in.: możliwość zmiany języka i układu współrzędnych (do wyboru jest 11 języków i 2 układy), wersja dla słabowidzących, mapa przeglądowa Polski czy oddzielna zakładka z legendą. Dla tych, którzy gubią się w nowym Geoportalu, udostępniono zaś dział „Pomoc”.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS