Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-04| GIS, Firma, Software

ArcGIS w walce z piratami

Firma Esri UK dostarczy oprogramowanie ArcGIS na potrzeby europejskiej misji EUNAVFOR, której celem jest walka z piratami grasującymi na Morzu Czerwonym.


ArcGIS w walce z piratami

W trakcie dotychczasowych operacji uczestnicy misji borykali się z problemem wymiany danych przestrzennych, które dostępne były w różnych formatach i przechowywane w różnych systemach. Teraz dzielenie się informacjami ma być dużo łatwiejsze. Esri UK dostarczy bowiem do dowództwa EUNAVFOR, zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii, uniwersalną platformę dostępu do danych przestrzennych. Rozwiązanie będzie zapewniało bezpieczny dostęp do warstw GIS w popularnych formatach (np. KML) za pomocą przeglądarki internetowej. Taka platforma ma umożliwić europejskim siłom szybsze podejmowanie decyzji i efektywniejsze zarządzanie zasobami.

Rozwiązanie dla EUNAVFOR to nie pierwsze takie wdrożenie w historii Esri UK. Wcześniej spółka wykonała podobną platformę wymiany danych dla wojsk stacjonujących w Afganistanie. Miesięcznie notowała ona nawet do 2 mln wejść.

Źródło: Esri UK, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS