Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-16| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Ludzie

Najlepiej wymodelowane miasto wybrane

Wczoraj (15 maja) ogłoszono wyniki konkursu Google’a „Twoje miasto w 3D”, w którym aż dwie na sześć finałowych prac dotyczyło polskich miejscowości.


Najlepiej wymodelowane miasto wybrane

Zwycięzcą okazała się dwuosobowa drużyna w składzie: 36-letni Josetxo Perez Fernandez oraz 45-letni Pedro Domecq Aguirre, która opracowała modele dla hiszpańskiego miasta Getaria. Nagrodami są: • 25 tys. dol. dla władz oświatowych zwycięskiego miasta lub dla pojedynczej szkoły; • wizyta zespołu Google'a wraz z przyjęciem na cześć zwycięzców; • profil wideo zwycięskiego zespołu i miasta polecany w YouTube; • wirtualna wycieczka po zwycięskim mieście, która zostanie dodana do Google Earth.

Przypomnijmy, że wśród finalistów znaleźli się także Polacy: Arkadiusz Pawłowski i Grzegorz Górniak (autorzy modeli dla Torunia) oraz Tomasz Szular (Zielona Góra). Łącznie dzięki konkursowi „Twoje miasto w 3D” warstwa trójwymiarowych budynków w Google Earth wzbogaciła się aż o 25 tys. modeli!

Źródło: Google Lat Long, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS