Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-15| Geodezja, GIS, Prawo, Ludzie, Imprezy

Co pokażemy w Stambule?

Za nieco ponad miesiąc w Stambule ruszy doroczna konferencja Komisji Europejskiej poświęcona wdrażaniu dyrektywy INSPIRE (23-27 czerwca). Kto będzie reprezentował na niej nasz kraj?


Co pokażemy w Stambule? <br />
fot. JRC
fot. JRC

Leszek Litwin (ISPiK) omówi budowę polskiej infrastruktury informacji przestrzennej poprzez pryzmat danych o pokryciu i użytkowaniu terenu. Jarosław Bydłosz (AGH w Krakowie) opowie o tworzeniu danych o wodach powierzchniowych zgodnie z wymaganiami INSPIRE. Marek Baranowski (IGiK) podzieli się zaś polskimi doświadczeniami w zakresie opracowywania metadanych. Aż trzy referaty wygłosi za to Alina Kmiecik (Intergraph Polska): zaprezentuje możliwości budowy wspólnej platformy IIP dla usług ratunkowych; pokaże, jak usługi sieciowe INSPIRE mogą pomóc w wymianie danych o zanieczyszczeniu powietrza, a ostatniego dnia opowie o harmonizacji polskich danych referencyjnych. Tematem referatu Bartosza Balisia (projekt UrbanFlood) będzie zaś wdrażanie wytycznych INSPIRE dla systemów wczesnego ostrzegania przed powodzią.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS