Po mszy w kościele św. Jozafata kondukt żałobny przeszedł na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Nad trumną żegnali profesora długoletni współpracownicy: dr Marek Baranowski – dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii, prof. Bogdan Ney – były dyrektor IGiK i prof. Wojciech Wilkowski – redaktor naczelny „Przeglądu Geodezyjnego”, a także dr Andrzej Pachuta z Politechniki Warszawskiej.
Dr Marek Baranowski przypomniał drogę życiową zmarłego. Dla Instytutu odejście profesora jest wielką stratą, był bowiem wciąż aktywny zawodowo. Jak podkreślił Marek Baranowski, współpracownikom profesora pozostanie wspomnienie, że mogli pracować z wybitną osobą o wielkim dorobku naukowym.
Prof. Bogdan Ney wspominał lata owocnej współpracy z profesorem, a także przybliżył wizerunek znakomitego małżeństwa Januszów. Jak powiedział, postać profesora zachowa w pamięci całe środowisko geodezyjne. Prof. Wojciech Wilkowski przypomniał natomiast okres, gdy Wojciech Janusz był redaktorem naczelnym „Przeglądu Geodezyjnego”.
Prof. Wojciech Janusz zmarł 27 kwietnia, trzy tygodnie wcześniej, w wieku 80 lat, zmarła jego żona – Teresa.

Wojciech Janusz urodził się 2 lutego 1931 r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Miernicze (1951 r.), a następnie Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (1956 r.). W latach 1952-56 był asystentem w Zakładzie Geometrii Wykreślnej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej. Od 1956 r. nieprzerwanie związany z Instytutem Geodezji i Kartografii w Warszawie. W latach 1957-78 był kolejno: starszym asystentem, adiunktem i docentem. W 1964 roku uzyskał stopień doktora (promotorem pracy doktorskiej był prof. Tadeusz Lazzarini). W latach 1969-71 kierował Zakładem Geodezji Gospodarczej, a następnie (po zmianie nazwy) – Zakładem Geodezji (od 1974 r.) i Zakładem Geodezji Inżynieryjnej (od 1977 r.). W 1978 r. uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego, a dziewięć lat później – zwyczajnego.Wojciech Janusz był wybitnym specjalistą w dziedzinie geodezji inżynieryjnej i współtwórcą polskiej szkoły naukowej geodezyjnych badań odkształceń i przemieszczeń obiektów budowlanych. W swym przewodzie doktorskim zajął się m.in. automatycznym badaniem odkształceń budowli z wykorzystaniem stałych zespołów urządzeń pomiarowych. Wyniki swoich badań w tej dziedzinie przeniósł z powodzeniem na grunt praktyczny.Był autorem i współautorem 175 publikacji, w tym 32 rozpraw, studiów i monografii, autorem trzech podręczników, z fundamentalnym „Geodezyjna obsługa budowli i konstrukcji” służącym nie tylko studentom, ale i inżynierom w codziennej praktyce. Był twórcą i współtwórcą kilku opatentowanych wynalazków i promotorem 6 przewodów doktorskich. W latach 1991-96 Wojciech Janusz był przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Geodezji i Kartografii. Od 1978 r. był członkiem Komitetu Geodezji PAN i zastępcą redaktora naczelnego kwartalnika „Geodezja i Kartografia”. W latach 1979-87 był redaktorem naczelnym „Przeglądu Geodezyjnego”. Był laureatem licznych nagród, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Cechowały go, rzadko dziś spotykane, skromność i kultura osobista.