wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-08| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Nowości firmy Trimble


Firma Trimble poinformowała ostatnio o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych produktów – odbiornika Trimble R6 GPS i oprogramowania Trimble Business Center, wchodzących w skład opracowanego przez nią rozwiązania Integrated Surveing.

W skład zestawu Trimble R6 GPS wchodzą: zaawansowany odbiornik Trimble R6 GPS, kontroler Trimble TSC2 lub Trimble CU, oprogramowanie do pracy w terenie oraz nowe oprogramowanie biurowe Trimble Business Center.
R6 GPS składa się z wielokanałowego odbiornika, anteny, modułu radiowego do transmisji danych i baterii. Wewnętrzne radio pracuje na częstotliwości 450 MHz i pozwala korzystać z urządzenia jako stacji bazowej. Instrument ma także wbudowany moduł GSM/GPRS. Z zestawu można korzystać razem z kontrolerem Trimble TSC2 lub Trimble CU. Trimble R6 GPS umożliwia współpracę z pakietami oprogramowania do pracy w terenie, m.in. Trimble Survey Controller, Trimble Survey Manager, TDS Survey Pro z rozszerzeniem Trimble Systems Extension (TSX).
Nowe oprogramowanie Trimble Business Center umożliwia geodetom dostęp do technologii odbioru sygnału satelitarnego Trimble R-Track przy użyciu komputerów stacjonarnych. Jego użytkownicy mogą łatwo importować dane systemu GNSS w celu ich przetwarzania i eksportować je do wybranego oprogramowania projektowego. Trimble Business Center w szybkim tempie przetwarza linie bazowe i przedstawia wyniki z dokładnością do centymetra. Zawiera funkcje redukujące ilość danych, a także funkcje obliczeniowe, weryfikujące oraz sprawdzające i korygujące ustawienia sieciowe. Wyposażono je w narzędzia m.in. do korekcji błędów w terenie i wizualizacji oraz do zarządzania danymi przestrzennymi.
W zaktualizowanym tachimetrze Trimble 5600 zastosowano najnowszą obecnie technologię sterowania danymi. Nowe funkcje obejmują proste w obsłudze opcje klawiaturowe, zwiększoną moc i pamięć obliczeniową, elastyczne opcje komunikacyjne, obsługę rozwiązania Integrated Surveying i technologii GPS Search, dzięki której — korzystając z systemu GPS — urządzenie nawiązuje połączenie z przenośnymi odbiornikami GPS w ciągu sekund.
Zestaw Trimble R6 GPS, oprogramowanie Trimble Business Center i sterownik Trimble CU dla tachimetru Trimble 5600 Total Station są dostępne od października 2006 r.

Źródło: Trimble


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS