Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-08| Mapy, Firma

JakDojadę bez Google'a

JakDojade.pl – jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów lokalizacyjnych (5. miejsce w grudniu 2011 r.) zapowiedział zmianę dostawcy danych przestrzennych.


JakDojadę bez Google'a

Testowa wersja portalu nie bazuje już na Google Maps, ale na danych od łódzkiej firmy Emapa. Administratorzy serwisu tłumaczą, że rezygnacji z map Google’a wynika ze zmiany licencji, w której korporacja ta wprowadza niezwykle wysokie opłaty za wykorzystywanie map. Starając się zapewnić możliwie najwyższą jakość danych, JakDojade.pl rozpoczęło współpracę ze spółką Emapa, oferującą – jej zdaniem – jedne z najdokładniejszych i najbardziej aktualnych map na polskim rynku.

Powodem są także błędy na mapach tej amerykańskiej korporacji. Do tej pory administratorzy serwisu dostawali bowiem wiele zgłoszeń o błędnie lokalizowanych przez Google adresach (nawet o kilkaset metrów). Co więcej, nowe mapy będą aktualizowane co kwartał, z czym – jak podkreśla JakDojade.pl – w przypadku map Google’a bywało różnie. Portal będzie mieć również mieć większy wpływ na ich wygląd i zawartość.

Najbardziej odczuwalnym skutkiem zmiany mapy będzie brak warstwy zdjęć satelitarnych, które – mimo że różnie bywało z ich aktualnością – stanowią cenną pomoc przy poruszaniu się pieszo. W miarę możliwości finansowych portal chce jednak uzupełnić ten brak.

Źródło: JakDojade.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS