Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-06| Geodezja, Instytucje, Imprezy

Czego dowiemy się na konferencji ODGiK?

„Geodezja a cyfryzacja państwa” – to temat XIV konferencji dotyczącej ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, która odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia br. w Elblągu.


Czego dowiemy się na konferencji ODGiK?

Uczestnicy spotkają się, by dyskutować o aktualnym stanie i przyszłości zasobu geodezyjnego i kartograficznego w Polsce. Kluczowymi kwestiami będą: powołanie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach którego funkcjonuje GUGiK, oraz zakończona czteroletnia kadencja rządu 2007-11, która przyniosła branży geodezyjnej wiele zmian w zakresie legislacji. Prelegenci omówią także stan realizacji dużych projektów prowadzonych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii z wykorzystaniem funduszy unijnych. Na konferencji przewidziano wystąpienie głównego geodety kraju, który przedstawi zamierzenia i plany Urzędu na nadchodzący rok.

Ponadto referaty będą dotyczyły: • podsumowania szkoleń z INSPIRE – jednego z największych projektów szkoleniowych dla administracji, • zastosowania analiz geoprzestrzennych w spisach powszechnych, • mówiących map – map dla niewidomych, • zastosowania najnowszych technologii w branży geodezyjnej.

Koszt uczestnictwa to 1199 zł netto. Patronem imprezy jest główny geodeta kraju, a patronem medialnym, podobnie jak w ubiegłych latach, miesięcznik GEODETA i portal Geoforum.pl.

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS