Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-08| GIS, Imprezy

Zapowiedź forum nt. GIS w badaniach nad różnorodnością biologiczną

Wydział Biologii UAM oraz Esri Polska zapraszają do uczestnictwa w I Forum BioGIS pod hasłem „System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej”. Spotkanie odbędzie się 1 marca br. w budynku Collegium Biologicum UAM w Poznaniu (Kampus Morasko).


Zapowiedź forum nt. GIS w badaniach nad różnorodnością biologiczną
W ramach imprezy przewidziano dwie sesje referatowe poświęcone źródłom pozyskiwania danych przestrzennych oraz możliwościom wykorzystania technik GIS w badaniach nad różnorodnością biologiczną. Zaplanowano także warsztaty, w trakcie których będzie można zdobyć umiejętności obsługi programu ArcGIS firmy Esri, światowego lidera w oprogramowaniu typu GIS. Sesję warsztatową podzielono na dwa równoległe panele – poziom podstawowy (tworzenie obiektów i warstw wektorowych oraz baz danych; przeglądanie cyfrowych danych przestrzennych; wizualizacja danych przestrzennych) i poziom średniozaawansowany (geoprzetwarzanie środowiskowych danych przestrzennych).

Udział w sesjach referatowych i warsztatach GIS wymaga rejestracji on-line. Uczestnictwo w Forum BioGIS jest bezpłatne.

Maciej Nowak (Wydział Biologii UAM)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS