wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2012-02-03| Geodezja, Prawo

Rozporządzenie o adresach opublikowane

17 lutego br. wejdzie w życie rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji z 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Wczoraj (2 lutego) opublikowano je w Dzienniku Ustaw (poz. 125).


Rozporządzenie o adresach opublikowane <br />
fot. Wistula (Wikipedia/CC by SA)
fot. Wistula (Wikipedia/CC by SA)

Jest to akt wykonawczy do Prawa geodezyjnego i kartograficznego znowelizowanego ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej, która to m.in. nałożyła na gminy obowiązek prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów oraz ustalania numerów porządkowych budynków. Rozporządzenie określa szczegółowy zakres informacji gromadzonych w tych bazach, jak również ich organizację, tryb tworzenia, aktualizacji i udostępniania oraz wzór wniosku o ustalenie numeru porządkowego.

Ewidencja miejscowości, ulic i adresów ma zastąpić prowadzoną dotychczas w gminach ewidencję numeracji porządkowej nieruchomości. Na dostosowanie się do wymogów podpisanego właśnie rozporządzenia gminy mają 12 miesięcy (czyli do 17 lutego 2013 r.). W ocenie skutków regulacji oszacowano, że każdą gminę będzie to kosztowało średnio 5 tys. zł (czyli 13 mln zł w skali kraju).

Wdrażanie rozporządzenia ma ułatwić bezpłatne oprogramowanie, które przygotowywane jest w GUGiK. Jak poinformował nas Urząd, prace nad aplikacją dobiegają już końca. W lutym br. zostanie ona udostępniona do testowania 15 wybranym gminom, a na początku kwietnia br. ma trafić do wszystkich zainteresowanych samorządów. Oprócz oprogramowania GUGiK zapewni gminom również bezpłatne szkolenia z jego obsługi (mają się odbywać od marca do czerwca br.), a także wsparcie techniczne.

Treść tego i innych rozporządzeń geodezyjnych znajduje się na Geoforum.pl w dziale Prawo

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
średnio 5tys. no to ciekawe jaka to średnia gmina:) I ile Warszawa wyłoży na to.zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt