wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-03| Imprezy

Polska unowocześnia jordański kataster

Oficjalnie zainaugurowano unijny projekt wsparcia systemu katastralnego w Jordanii, realizowany przez szwedzko-polskie konsorcjum w ramach tzw. współpracy bliźniaczej (ang. twinning).


Polska unowocześnia jordański kataster

Spotkanie inauguracyjne odbyło się 31 stycznia br. w Ammanie – stolicy Jordanii. Brali w nim udział m.in.: ambasador Delegatury Unii Europejskiej w Jordanii Joanna Wronecka, ambasador Szwecji Charlotta Sparre i ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Bojko, sekretarz generalny w Ministerstwie Finansów Izz-Addin Kanakri oraz główny geodeta kraju Jolanta Orlińska.

Projekt „Enhancement of the Cadastral System in Jordan for the Department of Lands and Survey” finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa. Szwedzko-polskie konsorcjum reprezentują: Agencja Geodezji, Katastru i Ksiąg Wieczystych (Lantmäteriet) ze Szwecji oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii, a jego beneficjentem jest jordański Urząd Nieruchomości i Geodezji (DLS).

Celem przedsięwzięcia jest budowa systemu zarządzania bazami danych o nieruchomościach opartego na systemie informacji geograficznej, który zapewni pełne, dokładne i aktualne informacje przechowywane i dystrybuowane za pomocą narzędzi informatycznych o odpowiednio wysokim poziomie bezpieczeństwa. Konkretnie chodzi o: zintegrowanie systemu katastralnego oraz rejestru własności gruntów, rozbudowę systemu informatycznego obsługującego kataster, stworzenie systemu wyceny nieruchomości, a także przepływ informacji pomiędzy biurami regionalnymi DLS a centralą.

Prace rozpoczęto już 13 września 2011 roku, a projekt realizowany będzie przez 21 miesięcy. Po zakończeniu spotkania inauguracyjnego odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu sterującego projektu, na którym przedstawiono podsumowanie już zrealizowanych zadań.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS