Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-03| Imprezy

Polska unowocześnia jordański kataster

Oficjalnie zainaugurowano unijny projekt wsparcia systemu katastralnego w Jordanii, realizowany przez szwedzko-polskie konsorcjum w ramach tzw. współpracy bliźniaczej (ang. twinning).


Polska unowocześnia jordański kataster

Spotkanie inauguracyjne odbyło się 31 stycznia br. w Ammanie – stolicy Jordanii. Brali w nim udział m.in.: ambasador Delegatury Unii Europejskiej w Jordanii Joanna Wronecka, ambasador Szwecji Charlotta Sparre i ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Bojko, sekretarz generalny w Ministerstwie Finansów Izz-Addin Kanakri oraz główny geodeta kraju Jolanta Orlińska.

Projekt „Enhancement of the Cadastral System in Jordan for the Department of Lands and Survey” finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa. Szwedzko-polskie konsorcjum reprezentują: Agencja Geodezji, Katastru i Ksiąg Wieczystych (Lantmäteriet) ze Szwecji oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii, a jego beneficjentem jest jordański Urząd Nieruchomości i Geodezji (DLS).

Celem przedsięwzięcia jest budowa systemu zarządzania bazami danych o nieruchomościach opartego na systemie informacji geograficznej, który zapewni pełne, dokładne i aktualne informacje przechowywane i dystrybuowane za pomocą narzędzi informatycznych o odpowiednio wysokim poziomie bezpieczeństwa. Konkretnie chodzi o: zintegrowanie systemu katastralnego oraz rejestru własności gruntów, rozbudowę systemu informatycznego obsługującego kataster, stworzenie systemu wyceny nieruchomości, a także przepływ informacji pomiędzy biurami regionalnymi DLS a centralą.

Prace rozpoczęto już 13 września 2011 roku, a projekt realizowany będzie przez 21 miesięcy. Po zakończeniu spotkania inauguracyjnego odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu sterującego projektu, na którym przedstawiono podsumowanie już zrealizowanych zadań.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS