Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-31| GNSS

Znamy polskie imię satelity Galileo

W poniedziałek (30 stycznia) rozstrzygnięto polską edycję dziecięcego konkursu rysunkowego Komisji Europejskiej, w którym nagrodą jest m.in. ochrzczenie satelity systemu Galileo imieniem zwycięzcy.


Znamy polskie imię satelity Galileo <br />
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W konkursie zgłoszono 800 prac wykonanych różnymi technikami przez dzieci w wieku 9-11 lat. Ich motywem przewodnim miały być „Kosmos i lotnictwo”. Jury w składzie aktorki Aleksandry Radwańskiej, malarki Teresy Starzec oraz astronoma Igora Soszyńskiego za najlepszą uznało pracę Zosi Ćwir z Krasnegostawu zatytułowaną „Wycieczka do Galaktyki Wesołków”. Aleksandra Radwańska podkreśliła świeżość i inwencję twórczą pracy, a astronom Igor Soszyński docenił bogactwo form obiektów kosmicznych przedstawionych na obrazku - galaktyk, gwiazd, planet, księżyców, komet.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy satelita Zosia zostanie wyniesiony w kosmos. Aparaty będą startowały w kolejności alfabetycznej krajów. Na razie wystrzelono satelity Thijs i Natalia z Belgii i Bułgarii. Europejski system nawigacji Galileo ma osiągnąć pełną operacyjność najpóźniej w 2020 roku.

Źródło: materiały prasowe, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS